Контракти.ua

669  —  14.09.21
Бізнес сам вирішує: втрачати кошти чи обслуговувати вакцинованих – санлікар
Бізнес сам вирішує: втрачати кошти чи обслуговувати вакцинованих – санлікар

Українські бізнеси мають самі для себе вирішити, чи працювати пріоритетно з вакцинованим персоналом і відвідувачами, чи втрачати заробітки, обслуговуючи всіх.

Про це в інтерв'ю LIGA.Life сказав головний санітарний лікар України Ігор Кузін, пояснюючи нові правила карантину, встановлені урядом ввечері 13 вересня.

За його словами, більшість обмежень, передбачених для жовтого, помаранчевого та червоного рівня епіднебезпеки, не застосовуватимуть для вакцинованих, або будуть полегшені для людей, які отримали одне чи два щеплення.

"Зміни до карантинних норм передбачатимуть, що обмеження, до яких ми усі звикли у жовтій, помаранчевій або в червоній зоні, не стосуватимуться випадків, коли весь персонал бізнесу або якогось закладу буде провакцинований. У такому разі він зможе продовжувати роботу", – сказав Кузін.

Наприклад, у жовтій зоні кінотеатр має заповнювати лише 50% залу. Але якщо там весь персонал щеплений і клієнти мають хоча б одну дозу вакцини, можна заповнити зал більше. Але якщо в кіно приходять і невакциновані також, тоді зал має бути заповненим на 50%, стара норма. Цей же принцип стосується спортзалів чи ресторанів.

"Норми працюють з поправкою на факт вакцинації. Невакцинованим не відмовляємо в користуванні такими місцями, але якщо невакцинований приходить туди, застосовується більш жорстка норма. Так бізнес сам вирішує, за яким механізмом йому працювати: або обслуговувати меншу кількість людей, і це певні фінансові втрати, або – за спрощеними правилами лише для вакцинованих", – додав санлікар.

Для жовтого рівня епіднебезпеки буде достатньо однієї дози вакцини. Але якщо країна переходить у червону зону, для полегшеного режиму роботи потрібно буде уже мати повний курс щеплення.

Статьи по теме
МВФ погіршив прогноз зростання глобальної економіки через омікрон
МВФ погіршив прогноз зростання глобальної економіки через омікрон

МВФ погіршив прогноз зростання глобального ВВП у 2022 році на 0,5 п.п. до 4,4%.
26.01.22 — 539

МВФ попередив про фінансові потрясіння в 2022 році
МВФ попередив про фінансові потрясіння в 2022 році

Країни з економікою, що розвивається, повинні підготуватися до підвищення процентних ставок в США. Міжнародний валютний фонд попередив, що більш швидкі, ніж очікувалося, дії Федеральної резервної системи США можуть потрясти фінансові ринки і спровокувати відтік капіталу і знецінення валют.
10.01.22 — 519

Настрої бізнесу погіршилися на тлі карантинних обмежень – НБУ
Настрої бізнесу погіршилися на тлі карантинних обмежень – НБУ

У грудні керівники та власники компаній погіршили оцінки економічного стану своїх підприємств на тлі збереження карантинних обмежень.
05.01.22 — 689