Контракти.ua

219  —  01.10
Ситуація на ринку праці залишається нестійкою: які оцінки бізнесу
Ситуація на ринку праці залишається нестійкою: які оцінки бізнесу

Ситуація на ринку праці в Україні залишається нестійкою. Керівники підприємств всіх секторів, за виключенням будівництва, прогнозують зменшення загальної чисельності працівників, найбільше - у сфері послуг.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані щомісячного опитування НБУ. Про це повідомляють Контракти.UA.

За даними НБУ, індекс очікувань ділової активності (ІОДА) у вересні зріс до 48,7 пунктів порівняно з 48,4 у серпні.

"Пожвавлення внутрішнього попиту, збільшення пропозиції товарів, бюджетне фінансування на відновлення інфраструктури та будівництво доріг, стабільна робота морського коридору, зростання залізничних перевезень, а також сезонний фактор сприяли поліпшенню очікувань бізнесу", - йдеться в повідомленні.

Натомість стримуючими чинниками залишалися обстріли критичної інфраструктури, погіршення курсових очікувань, підвищення акцизів на пальне, дефіцит робочої сили та пришвидшення темпів інфляції, додали в НБУ.

На тлі посилення темпів зростання закупівельних цін підприємства всіх секторів, що беруть участь в опитуванні, спрогнозували здорожчання цін/тарифів на власну продукцію/послуги.

Щомісячне опитування підприємств проводилося з 4 до 23 вересня 2024 року 2024 року. В опитуванні взяло участь 474 підприємств. Результати опитувань відображають лише думку респондентів - керівників підприємств, а не оцінки Національного банку України. Нейтральним значенням ІОДА є 50 пунктів.

Статьи по теме
Нацбанк прокоментував зростання темпів інфляції
Нацбанк прокоментував зростання темпів інфляції

Фактичні темпи зростання цін були вищими за прогноз, опублікований в Інфляційному звіті за липень 2024 року. Відхилення від прогнозу зумовлено насамперед стрімкішим пришвидшенням продовольчої інфляції через обмежену пропозицію окремої продовольчої продукції.
вчера, 12:08 — 146

Міжнародні резерви України значно скоротились
Міжнародні резерви України значно скоротились

На початок жовтня міжнародні резерви України за попередніми даними Нацбанку становили 38,9 млрд дол. Для порівняння, у вересні вони були на рівні 42,3 млрд дол. Тобто впродовж вересня резерви знизилися на 8,1%.
08.10 — 164

НБУ пояснив, що дозволило втримати гривню попри зростання попиту на валюту
НБУ пояснив, що дозволило втримати гривню попри зростання попиту на валюту

У вересні 2024 року чистий попит на іноземну валюту в Україні зріс, реагуючи на сезонні чинники. Водночас значна міжнародна допомога у серпні дозволила збільшити продаж валюти для компенсації дефіциту.
05.10 — 199