Контракти.ua

712  —  10.01.22
МВФ попередив про фінансові потрясіння в 2022 році
МВФ попередив про фінансові потрясіння в 2022 році

Країни з економікою, що розвивається, повинні підготуватися до підвищення процентних ставок в США. Міжнародний валютний фонд попередив, що більш швидкі, ніж очікувалося, дії Федеральної резервної системи США можуть потрясти фінансові ринки і спровокувати відтік капіталу і знецінення валют.

Про це повідомляє РБК-Україна.

"Країни з економікою, що розвивається, повинні готуватися до можливих спалахів економічної нестабільності", - заявили в МВФ.

Як наголошується в блозі, зростання заробітної плати в США або стійкі перебої з поставками можуть привести до зростання цін більше, ніж очікувалося, і підігріти очікування більш швидкої інфляції, викликавши більш швидке підвищення ставок центральним банком США.

"Більш швидке підвищення ставок ФРС може потрясти фінансові ринки і посилити фінансові умови в усьому світі. Ці події можуть супроводжуватися уповільненням попиту і торгівлі в США і можуть привести до відтоку капіталу і знецінення валюти на ринках, що розвиваються", - йдеться в блозі.

У ньому говориться, що ринки, що розвиваються, з високим державним і приватним боргом, валютними ризиками і більш низькими сальдо поточного рахунку вже зіткнулися зі значними рухами своїх валют по відношенню до долара США.

Фонд заявив, що ринки, що розвиваються, з більш сильним інфляційним тиском або слабшими інститутами повинні діяти швидко, щоб дозволити валютам знецінитися і підвищити базові процентні ставки. Він закликав центральні банки чітко і послідовно повідомляти про свої плани щодо посилення політики, а країни з високим рівнем боргу, номінованого в іноземній валюті, повинні по можливості хеджувати свої ризики.

Уряди також можуть оголосити про плани щодо збільшення бюджетних ресурсів за рахунок поступового збільшення податкових надходжень, проведення зміни в пенсіях і субсидіях або інших заходів, додали в МВФ.

Статьи по теме
Нова угода з МВФ: що буде з тарифами для населення найближчим часом
Нова угода з МВФ: що буде з тарифами для населення найближчим часом

МВФ хоче, щоб Україна переглянула тарифи. Коли це станеться?
13.06 — 264

Коли впадуть ціни та виросте ВВП: Нацбанк дав прогноз на 2026-2028 роки
Коли впадуть ціни та виросте ВВП: Нацбанк дав прогноз на 2026-2028 роки

Національний банк України презентував оновлений макропрогноз. Через складну ситуацію в енергетиці та події на Близькому Сході економіка сповільнилася, а ціни ростуть швидше. Проте регулятор очікує стабілізації ситуації вже наступного року.
01.05 — 337

МВФ попередив про різке здорожчання продуктів: які країни постраждають найбільше
МВФ попередив про різке здорожчання продуктів: які країни постраждають найбільше

Дорогі нафта та добрива диктують нові чеки в магазинах.
10.04 — 417