Контракти.ua

Автор: Андрій Любка —  23137  —  22.03.14
Не жити вчорашнім днем: антиросійський урок Криму для Донбасу
Не жити вчорашнім днем: антиросійський урок Криму для Донбасу

В України зараз є два варіанти поведінки: або намагатися грати в нав’язану Росією гру й пробувати голослівно кричати про повернення Криму, доводячи тим самим свою безсилість, або вивернути ситуацію на власну користь – і показати Півдню й Сходу України втрати й мінуси, які спіткали Крим після вступу в РФ.

Кримський півострів опинився не тільки під контролем Російської Федерації, а й у її складі. Відбулося це блискавично швидко – і мотиви Путіна нам не так важливі, як сам факт втрати території. Натомість Україні з цього моменту треба перебудувати не тільки міжнародну політику, а й внутрішню.

Зокрема варто навчитися не жити учорашнім днем, а значить – не робити вигляд, що ми ще контролюємо Крим і на щось там впливаємо. Вивести звідти війська, дати змогу переселитися на материкову Україну всім охочим, максимально жорстко закрити фінансові потоки в Крим. Не треба популізму про те, що ми намагаємося втримати там своїх громадян – ці громадяни може й не одностайно, але все одно масово й радісно крокували на російський референдум. Їм – жодної копійки пенсії, зарплати, субсидії. Для лояльних до України мешканців Криму треба розробити окрему процедуру отримання грошей від України після перереєстрації (наприклад, для кримських татар такі адміністративні функції міг би виконувати Меджліс). Лояльним до України громадянам навіть можна підвищити соціальні виплати у зв’язку з надзвичайною ситуацією, натомість більшості населення Криму слід перекрити всі крани, в тому числі фінансові. Двох дійних корів у цій ситуації вони не мають отримати, тож хай ними опікується матінка Росія.Андрій
Любка

український поет, перекладач і есеїст.

Автор збірок поезій «Вісім місяців шизофренії» (2007) та «ТЕРОРИЗМ» (2008).  Лауреат літературних премій «Дебют» (2007) та «Київські лаври» (2011). Учасник багатьох українських та європейських літературних акцій та фестивалів.  Окремі твори перекладені угорською, чеською, португальською, німецькою, англійською, російською та польською мовами.

Усю кримську ситуацію Україна ще може використати на свою користь. Зокрема, вона дає можливість нарешті укріпити державу, показує, наскільки кричуще нам необхідні реформи, нормальна, дієва армія, нормальна розвідка, але найголовніше – конкурентна, приваблива для громадян державна машина.

Не треба бути пророком, щоб розуміти – найближчі десять-п’ятнадцять років для Криму будуть важкими й депресивними, на територію із сумнівним статусом не поїдуть туристи, а місцеві удільні князьки всі виділені Росією на суперпроекти гроші пускатимуть через три сита корупції. Це треба пояснювати й весь час показувати Україні, зокрема регіонам, де є хоч якісь натяки на проросійськість.

А в той же час цим регіонам треба дати те, чого Криму ніколи не зможе дати Росія – свободу. Справжню європейську свободу думки, віросповідання, політичних поглядів, свободу ринкової конкуренції, свободу у виборі мови, врешті-решт. У нас не так багато сил, щоб тримати когось силою – тому треба створити умови, в яких самі громадяни захочуть жити в такій державі. Якнайжорсткіше побороти корупцію і криміналітет на Сході й Півдні, дати можливість розвиватися малому й середньому бізнесу, адже це він, а не олігархи, завжди підтримуватиме ліберальний проект держави.

І головне – не слухати нікого, хто каже, що на російську пропаганду треба відповісти своєю рідною, українською пропагандою, ледь не просвітницькими телепрограмами і роздмухуванням антиросійських настроїв. Ні, жодної пропаганди, дієвою є тільки правда, навіть якщо часом вона нам не зовсім приємна й симпатична. Українці мають побачити, що їхня держава, на відміну від Росії, не зомбує населення й не робить із людей ідіотів. А говорить щиро, відкрито правду, роблячи таким чином із громадянина не свого підвладного, а союзника й партнера.

Впевнений, що Крим у близькому майбутньому даватиме нам багато приводів, щоб – у порівнянні з РФ пишатися Україною. Використаймо їх.

Статьи по теме
Прощання з літом: Зима буде довгою
Прощання з літом: Зима буде довгою

Після того випадку в готелі ще довго панував переполох. Манекенного типу рецепціоністки хоч і намагалися створити хорошу міну при поганій грі, усміхалися й робили вигляд, буцімто нічого не сталося, але ВСІ про це вже знали. Знали старші пані, літні німкені, які у своїх величезних капелюхах походжали терасами – тепер вони не дивилися навколо, а лише собі під ноги.
29.08.15 — 24832

Політична премія Дарвіна:
Політична премія Дарвіна: "гасконці" Коломойського і "Правий сектор" змагаються в електоральному самогубстві

  Колись їхня історія може увійти до підручників з політології, політичного піару і словника літературознвчих термінів (стаття про трагікомедію). Справді, треба мати неабиякий талант і здібності, щоб так швидко вбити себе і свої перспективи. Раніше здавалося, що найбездарнішим політичним проектом в історії України є "Наша Україна" Ющенка. Тепер місце на п'єдесталі політичної премії Дарвіна впевнено здобувають "Правий сектор" і липкорукі "гасконці" Коломойського.
27.07.15 — 8748

Двадцять років різанині в Сребрениці: Росія знову на боці зла
Двадцять років різанині в Сребрениці: Росія знову на боці зла

20 років тому, посеред спекотного липня 1995-го, відбувся найбільший злочин після закінчення Другої світової війни – етнічна чистка в боснійському місті Сребрениця. За різними підрахунками, військові і парамілітарні підрозділи Республіки Сербської тоді вбили 8 000 боснійських чоловіків (мусульман), тобто все чоловіче населення міста у віці від 12 до 70 років.
11.07.15 — 4881