Більшість офісних працівників в Україні добираються до роботи цілу годину або більше. При цьому їхати доводиться громадським транспортом.
Такі дані отримано в результаті дослідження міжнародного кадрового порталу hh.ua.
«Дорога в офіс забирає у українців багато часу. 16% опитаних у кращому разі їдуть на роботу більш як годину, ще 36% близько 60 хвилин. Втім, 24% кожен ранок і вечір проводять в транспорті близько 30 хвилин, незалежно від погоди і трафіку. Ще майже стільки ж - щасливчики, які живуть недалеко від офісу: на дорогу у них йде менш як півгодини», - зазначає видання.
Більшість офісних працівників не можуть дозволити собі особистий автомобіль або таксі, і змушені їздити громадським транспортом. Тільки 17% опитаних їздять на роботу особистою машиною, а 3% використовують для цього таксі. 73% офісних працівників щодня стикаються з усіма принадами громадського транспорту. Щоб уникнути цього, 17% респондентів ходять на роботу пішки.
Більшість добирається в офіс одним видом транспорту. 35% змушені здійснювати по дорозі на роботу одну пересадку, а ще 3% - дві. Подібна статистика пояснює, чому більшість українських офісних працівників мріють про гнучкий графік і видалену роботу.
Згідно з дослідженням, українці готові терпіти незручності громадського транспорту і дороги заради хорошої роботи і великого заробітку. Тільки 13% відповіли, що завжди шукають роботу за територіальною ознакою, а не виходячи з кар'єрних амбіцій або бажання заробити більше.
Втім, офісні працівники стійко переносять негаразди громадського транспорту. 72% опитаних відповіли, що їм на роботу добиратися зручно. У дорозі вони вважають за краще слухати музику або ж читати.
Дані було отримано в результаті опитування, що проходило серед зареєстрованих користувачів сайту hh.ua в січні 2013 року.