Контракти.ua

11750  —  22.06.12
Знову на граблі: чому бреше Яценюк?
Знову на граблі: чому бреше Яценюк?

Скажу одразу: я підтримую опозицію і збираюся голосувати за «Батьківщину» на виборах в жовтні. Але це ще не означає, що мене можна тримати за «лоха». Одного тільки аргументу «проти режиму Януковича» замало для любові.

Арсеній Яценюк, фактичний лідер теперішньої об'єднаної опозиції, починає знову повторювати свою помилку 2010 року і надягати на себе військову форму, хоча окуляри йому і личать більше і виглядають природніше. У нього і його радників якось критично відсутнє чуття міри, тож Арсеній Петрович любить впасти в крайнощі і перегнути палицю. Він тепер більший тимошенківець, як сама Юлія Тимошенко. Він настільки войовничий і палкий опозиціонер, що йому варто йти не на вибори, а на курси снайперів.

Як видно з останніх інтерв'ю й заяв Арсенія Яценюка, нічого гіршого ніж Янукович і зграя реформаторів на цій планеті немає. Воно може й так, але цікаво часом послухати як із цим злом боротися, як його знешкодити. Пробував слухати і я. Два тижні тому у Варшаві я відвідав дискусію про Україну, організовану фундацією Стефана Баторія. Почесним гостем був Арсеній Яценюк, який виступав настільки палко, що часом навіть зривався на крик. Мені імпонує його ненависть до окупаційної влади, але я так і не зрозумів, яким саме чином опозиціонер хоче її позбутися.

Отож, головною варшавською тезою Яценюка, яку він потім неодноразово повторював в Україні, було твердження, що Партія Регіонів гірша за терористів і будь-яка співпраця з ними, переговори чи компроміси неможливі. Благородна позиція, яка має під собою раціональне підґрунтя. Але таку позицію можу собі дозволити я, людина ззовні політичного життя, таку позицію можуть собі дозволити люди, які політикою не займаються, але часом коментують і цікавляться нею, громадські активісти, митці, науковці. Але не політик, який декларує своєю ціллю зміну влади в Україні.Андрій
Любка

український поет, перекладач і есеїст.

Автор збірок поезій «Вісім місяців шизофренії» (2007) та «ТЕРОРИЗМ» (2008).  Лауреат літературних премій «Дебют» (2007) та «Київські лаври» (2011). Учасник багатьох українських та європейських літературних акцій та фестивалів.  Окремі твори перекладені угорською, чеською, португальською, німецькою, англійською, російською та польською мовами.

Бо виходить трохи так, як із програмою опозиції: ми зробимо те, але не кажемо вам як це збираємося робити. Якщо ціллю Яценюка є імпічмент Януковичу, то він має мені, виборцю, пояснити в який саме спосіб це відбудеться. О'кей, опозиція виграє вибори восени і отримує парламентську більшість. Сподіваюся, що так і буде. Більшість може обрати спікера Верховної Ради. А далі — проблеми, від яких Яценюк самоусувається. Наприклад, сформувати уряд без участі Президента неможливо — і крапка. Як діяти в цьому випадку? Чи готовий, скажімо, Яценюк бути Прем'єр-міністром в ситуації, коли Президентом є Янукович? Чи готова опозиція сформувати уряд при такому Президентові? Інших шляхів наразі нема, у цій ситуації доведеться щось вирішувати, бо конституційної більшості опозиційні сили, на жаль, не матимуть. Гаразд, Яценюк може відповісти, що опозиція домагатиметься прийняття Закону про імпічмент і розпочне процедуру імпічменту. Як кажуть наші молодші сусіди — це «дєтскій лєпєт», бо зрозуміло, що сам Янукович ніколи не підпише цей закон про імпічмент.

Мені дуже не подобається, що опозиція намагається нас обдурити. Тому поставлю питання просто: як діятиме опозиція після ймовірної перемоги на парламентських виборах? Усі ми не любимо Януковича, але має бути чітко проартикульований план дій після жовтня 2012 року. Скажімо, спочатку опозиція отримує посаду спікера, потім — формує уряд, який блокує діяльність Януковича (а таке, мусимо визнати правду, за сьогоднішніми українськими законами неможливе). Потім довго й нудно вимагає його самовільної відставки, цього не відбувається, і вже тільки в 2015 році на виборах Янукович програє комусь із опозиціонерів. Такою є реальність, хай би як вона нам усім не подобалася. Тому Яценюк, який поведе опозиційні сили на вибори, має вже тепер оголосити як саме буде продовжуватися боротьба проти Януковича і яким чином країна може позбутися цього «гаранта». Механізм, Арсенію Петровичу, поясніть нам механізм!

А поки Яценюк цього — в деталях — не зробить, я буду змушений думати, що він сам не вірить у перемогу восени.

Статьи по теме
Прощання з літом: Зима буде довгою
Прощання з літом: Зима буде довгою

Після того випадку в готелі ще довго панував переполох. Манекенного типу рецепціоністки хоч і намагалися створити хорошу міну при поганій грі, усміхалися й робили вигляд, буцімто нічого не сталося, але ВСІ про це вже знали. Знали старші пані, літні німкені, які у своїх величезних капелюхах походжали терасами – тепер вони не дивилися навколо, а лише собі під ноги.
29.08.15 — 25005

Політична премія Дарвіна:
Політична премія Дарвіна: "гасконці" Коломойського і "Правий сектор" змагаються в електоральному самогубстві

  Колись їхня історія може увійти до підручників з політології, політичного піару і словника літературознвчих термінів (стаття про трагікомедію). Справді, треба мати неабиякий талант і здібності, щоб так швидко вбити себе і свої перспективи. Раніше здавалося, що найбездарнішим політичним проектом в історії України є "Наша Україна" Ющенка. Тепер місце на п'єдесталі політичної премії Дарвіна впевнено здобувають "Правий сектор" і липкорукі "гасконці" Коломойського.
27.07.15 — 8779

Двадцять років різанині в Сребрениці: Росія знову на боці зла
Двадцять років різанині в Сребрениці: Росія знову на боці зла

20 років тому, посеред спекотного липня 1995-го, відбувся найбільший злочин після закінчення Другої світової війни – етнічна чистка в боснійському місті Сребрениця. За різними підрахунками, військові і парамілітарні підрозділи Республіки Сербської тоді вбили 8 000 боснійських чоловіків (мусульман), тобто все чоловіче населення міста у віці від 12 до 70 років.
11.07.15 — 4953