Контракти.ua

516  —  16.12.22
Путін намагається відкласти момент визнання поразки Росії у війні проти України, - ISW
Путін намагається відкласти момент визнання поразки Росії у війні проти України, - ISW

Володимир Путін відклав своє щорічне звернення до федеральних зборів, оскільки невпевнений, що зможе продовжувати формувати російський інфопростір на тлі зростаючої критики його поведінки щодо вторгнення в Україну.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Інститут вивчення війни (ISW).

У Кремлі спробували виправдати свого диктатора та заявили, що він може виступити з посланням у 2023 році.

"Втеча РФ з Київської області та півночі України у квітні 2022 року, ймовірно, зіпсувала плани Путіна проголосити перемогу під час звернення до федеральних зборів", - зазначили аналітики.

В ISW нагадали, як у березні 2014 року президент Росії скористався нагодою, щоб виголосити промову, в якій він оголосив про незаконну анексію Криму та міста Севастополь.

"Можливо, Путін все ще чекає та сподівається виголосити грандіозну переможну промову в 2023 році або відкладає момент, коли йому доведеться визнати, що РФ не може досягти своїх цілей в Україні (визнати програш у війні)", - підкреслюють фахівці.

В Інституті також переконані, що, звертаючись до російської громадськості та еліт, диктатор може бути не впевнений у своїй здатності виправдати вартість війни проти внутрішніх і глобальних проблем Росії.

"Перемога в Україні могла б дозволити Путіну замаскувати російські людські та фінансові втрати, як це було в 2014 році, але РФ не мала жодних успіхів на полі бою після окупації Лисичанська у липні", - пояснюють у звіті.

Водночас президент Росії продовжив сіяти паніку серед населення, коли нечітко відповідав на запитання щодо тривалості війни та другої хвилі мобілізації. Таким чином він викликав критику й плутанину серед провоєної спільноти.

А втеча росіян з Херсона розлютила навіть ідеологів "русского міра", які почали сумніватися у відданості та здатності Путіна створити "Велику Росію".

Щоб уникнути ще більших проблем диктатор скасував свою щорічну пресконференцію з представниками російської громадськості.

"Схоже, що Путін все частіше звертається до сценарію та попередньо записаних виступів. Так він намагається запобігти ризикам, пов’язаним із відповіддю на складні запитання щодо невдач Росії у війні проти України", - додали в ISW.

Ключові висновки:

  • Українські чиновники прогнозують, що російські війська можуть спробувати розпочати широкомасштабний наступ на початку 2023 року.
  • Українська протиповітряна оборона збила всі безпілотники, які російські війська запускали 14 грудня.
  • Українські джерела повідомляли, що 64 військовополонені повернулися на контрольовану Україною територію.
  • Імовірно, Кремль посилить інформаційні операції, спрямовані на те, щоб представити українську владу як ту що утискає релігійні свободи і свободи преси.
  • Українські війська продовжували контрнаступальні дії, а російські вели контратаки в районі Сватового та Кремінного.
  • Російські війська продовжували наступальні дії в районі Бахмута та Авдіївки.
  • Російські війська продовжували оборону на південь від Дніпра в Херсонській області.
  • Кремлівські чиновники визнали, що отримували скарги щодо мобілізації, незважаючи на її "фактичне завершення".
  • Українські партизани продовжують допомагати українським силам у виявленні російських цілей.
Статьи по теме
Росія має обмежений ОПК, але все ще може підтримувати боєздатність армії, - ISW
Росія має обмежений ОПК, але все ще може підтримувати боєздатність армії, - ISW

Росія сьогодні має обмежену оборонну промислову базу з виробництва зброї та недостатню кількість серійних ліній для виробництва танків. Однак це не заважає агресору виробляти достатню кількість техніки у нинішньому темпі для підтримки своїх військових зусиль у середній- та довгостроковій перспективі.
13.02 — 374

США важливо допомагати Україні, доки вона не збудує власний оборонпром, - ISW
США важливо допомагати Україні, доки вона не збудує власний оборонпром, - ISW

Допомога Сполучених Штатів для України в найближчій та середньостроковій перспективі залишається життєво необхідною, щоб допомогти країні розбудувати власну оборонно-промислову базу. Тривалість цієї допомоги буде залежати від прогресу Києва у виробництві власних зразків озброєнь.
08.02 — 348

Росія може виготовляти щонайменше сотню танків на місяць, - ISW
Росія може виготовляти щонайменше сотню танків на місяць, - ISW

За даними Міністерства оборони Великої Британії, російська оборонно-промислова база може виробляти щонайменше 100 основних бойових танків на місяць. Це дозволить агресору замінити втрати на полі бою, а російським військам продовжувати свої нинішні темпи операцій "в осяжному майбутньому".
02.02 — 359