Китайська Народна Республіка не обіймає нейтральну позицію щодо російсько-української війни і стала на бік російського диктатора Володимира Путіна.
Про це заявив посол Сполучених Штатів у КНР Ніколас Бернс, пише РБК-Україна з посиланням на Sky News. Про це повідомляють Контракти.UA.
Дипломат зазначив, що, попри заяви про нейтралітет, Китай надає Москві низку технологій та підтримує міцні торговельні зв'язки з Росією впродовж усього конфлікту.
Він також додав, що російське вторгнення, яке триває вже третій рік, стало "екзистенційною кризою" в Європі.
"Ми вважаємо великою помилкою дозволяти китайським компаніям тисячами відправляти стільки компонентів, технологічних складових, мікропроцесорів та нітроцелюлози до Росії для посилення і зміцнення оборонної промислової бази Російської Федерації для цієї жорстокої війни. Китай не є нейтральним, але фактично став на бік Росії у цій війні", - сказав Бернс.
Тим часом Китай закликав Європейський Союз "безумовно" припинити санкції проти китайських фірм.
До 14-го пакету антиросійських санкцій ЄС, увійшли кілька розташованих у Гонконзі компаній, а також два глобальні супутникові гіганти.
Стосовно цих компаній запроваджено жорсткі обмеження на продаж "товарів і технологій подвійного призначення", які можуть бути використані для "посилення російського сектору оборони і безпеки".
У вівторок, 25 червня, Пекін завдав удару у відповідь - офіційні китайські посадовці заявили, що виступають проти "односторонніх санкцій, які не мають під собою жодного підґрунтя в міжнародному праві", і направив "суворі ноти" ЄС.
"Розвиток нормальних обмінів та співпраці між китайським і російським бізнесом, не спрямований проти жодної третьої сторони", - зазначила речник Міністерства закордонних справ Мао Нін на брифінгу в Пекіні.
Офіційно влада Китаю займає нейтральну позицію щодо війни України з Росією. Водночас, Пекін обхідними шляхами допомагає режиму Путіна поставками комплектуючих для виробництва зброї та закуповує російську нафту і газ, що перебуває під санкціями країн ЄС та США.
Також Пекін відмовляється називати вторгнення РФ в Україну "вторгненням" і звинувачує НАТО в тому, що воно спровокувало Путіна. Перед вторгненням у лютому 2022 року Китай і Росія підписали угоду про безмежну дружбу.
Днями президент КНР Сі Цзіньпін заявив, що Китай буде шукати способи врегулювання "кризи в Україні" у власний спосіб.
Тим часом Німеччина звернулася до Пекіна з проханням не передавати Росії товари подвійного призначення, які можна використати у війні проти України.
Росія та Китай знайшли обхідний шлях для платежів після розширення санкцій США.
За два роки з початку вторгнення РФ в Україну, підтримка Китаю режиму Путіна зросла.
З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, Європейський Союз запровадив проти Росії більше 10 пакетів санкцій. Обмеження направлені на російський енергетичний сектор, оборонну промисловість та поплічників Путіна. Також у країнах ЄС заблокували російські активи.
Минулого тижня посли країн ЄС узгодили 14-й пакет санкцій проти РФ. Обмеження торкнуться російської "оборонки", фінансових послуг, енергетики, а також осіб, які причетні до депортації українських дітей.