Контракти.ua

236  —  02.02
Росія може виготовляти щонайменше сотню танків на місяць, - ISW
Росія може виготовляти щонайменше сотню танків на місяць, - ISW

За даними Міністерства оборони Великої Британії, російська оборонно-промислова база може виробляти щонайменше 100 основних бойових танків на місяць. Це дозволить агресору замінити втрати на полі бою, а російським військам продовжувати свої нинішні темпи операцій "в осяжному майбутньому".

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт Інституту вивчення війни (ISW).

Зазначається, що станом на березень 2023 року єдиний російський виробник танків, - "Уралвагонзавод", - виробляв 20 танків на місяць.

У березні 2023 року заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв заявив, що російський ОПК може виробляти 1500 основних бойових танків у 2023 р., що передбачає середній рівень виробництва 125 танків на місяць.

30 січня 2024 Міністерство оборони Росії повідомило, що російське підприємство ОПК "Новатор" виконало державне оборонне замовлення на крилаті ракети "Калібр" та балістичні ракети "Іскандер" у 2023 році.

Гендиректор "Новатора" Фарід Абдрахманов доповів міністру оборони Росії Сергію Шойгу, що "Новатор" виконав державне оборонне замовлення на "Калібри" та "Іскандери" у 2023 році, перейшовши на цілодобове виробництво і створивши тризмінний графік роботи на всіх своїх заводах.

За словами Абдрахманова, "Новатор" уже виконав 17% державного оборонного замовлення на 2024 рік.

Ракетний потенціал Росії

За останніми даними Повітряних сил, Росія, як і в минулий період, має близько 900 високоточних далекобійних ракет.

В середині січня заступник начальника Головного управління розвідки Міноборони РФ, генерал-майор Вадим Скібіцький заявив, що російські війська не застосовували крилаті ракети "Калібр" для ударів по Україні з середини вересня 2023 року, ймовірно, з метою створення ракетного резерву. За його словами, Росія, ймовірно, має труднощі з виробництвом крилатих ракет "Калібр", оскільки для цього потрібно багато іноземних компонентів, заблокованих міжнародними санкціями.

Статьи по теме
Росія має обмежений ОПК, але все ще може підтримувати боєздатність армії, - ISW
Росія має обмежений ОПК, але все ще може підтримувати боєздатність армії, - ISW

Росія сьогодні має обмежену оборонну промислову базу з виробництва зброї та недостатню кількість серійних ліній для виробництва танків. Однак це не заважає агресору виробляти достатню кількість техніки у нинішньому темпі для підтримки своїх військових зусиль у середній- та довгостроковій перспективі.
13.02 — 260

США важливо допомагати Україні, доки вона не збудує власний оборонпром, - ISW
США важливо допомагати Україні, доки вона не збудує власний оборонпром, - ISW

Допомога Сполучених Штатів для України в найближчій та середньостроковій перспективі залишається життєво необхідною, щоб допомогти країні розбудувати власну оборонно-промислову базу. Тривалість цієї допомоги буде залежати від прогресу Києва у виробництві власних зразків озброєнь.
08.02 — 228

РФ може готувати операцію по дестабілізації ситуації в Молдові, - ISW
РФ може готувати операцію по дестабілізації ситуації в Молдові, - ISW

Росія за допомогою Придністров'я може готувати інформаційні умови для операції з дестабілізації ситуації у Молдові.
14.01 — 392