Контракти.ua

228  —  08.02
США важливо допомагати Україні, доки вона не збудує власний оборонпром, - ISW
США важливо допомагати Україні, доки вона не збудує власний оборонпром, - ISW

Допомога Сполучених Штатів для України в найближчій та середньостроковій перспективі залишається життєво необхідною, щоб допомогти країні розбудувати власну оборонно-промислову базу. Тривалість цієї допомоги буде залежати від прогресу Києва у виробництві власних зразків озброєнь.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Інститут вивчення війни (ISW).

На думку експертів, США не потрібно буде надсилати Україні великі пакети допомоги у сфері безпеки на невизначений термін у випадку, якщо Київ буде активно нарощувати виробництво власної зброї всередині країни, розбудовувати двосторонні та міжнародні оборонно-промислові партнерства, а також створювати промислові спільні підприємства із західними оборонними компаніями.

Водночас, зазначається у звіті ISW, США мають підтримувати Україну ще впродовж кількох років, доки країна формує власної оборонно-промислової бази. Однак вимоги України до міжнародної безпеки у довгостроковій перспективі скоротяться, оскільки вона нарощує власні можливості для самодостатнього виробництва зброї.

Натомість, фінальний успіх зусиль України з розбудови власної оборонно-промислової бази залежить від здатності Києва звільнити стратегічно важливі території, що наразі окуповані російськими військами.

"Таким чином, військова допомога США та партнерів Україні в найближчій перспективі надалі матиме вирішальне значення, оскільки Штати залишаються основним джерелом достатньо великої кількості необхідного військового обладнання, зокрема танків M1 Abrams, бронетранспортерів, передових систем протиповітряної оборони, зокрема Patriot, та ударних систем дальнього радіусу дії. Тобто обладнання, яке було пріоритетним у попередніх пакетах допомоги США для України", - йдеться у звіті ISW.

Оборонна промисловість України

На початку січня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що виробничі потужності українського оборонно-промислового комплексу України у 2024 році планується збільшити у шість разів.

Міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що у 2024 році Україна планує виробити "сотні тисяч" безпілотників різних типів.

Військово-Повітряні сили Еквадору готуються до передачі США шести зенітно-ракетних комплексів "Оса-АКМ" типу MAPO 9M33. Планується, що ці комплекси будуть надані Україні.

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Європейський Союз повинен інтегрувати оборонну промисловість Києва до структур безпеки блоку, оскільки Україна - майбутній член спільноти.

Україна докладає зусиль для приведення власних Збройних сил до стандартів НАТО. Західні партнери допомагають країні розбудувати власну оборонно-промислову базу.

Статьи по теме
Росія має обмежений ОПК, але все ще може підтримувати боєздатність армії, - ISW
Росія має обмежений ОПК, але все ще може підтримувати боєздатність армії, - ISW

Росія сьогодні має обмежену оборонну промислову базу з виробництва зброї та недостатню кількість серійних ліній для виробництва танків. Однак це не заважає агресору виробляти достатню кількість техніки у нинішньому темпі для підтримки своїх військових зусиль у середній- та довгостроковій перспективі.
13.02 — 260

Росія може виготовляти щонайменше сотню танків на місяць, - ISW
Росія може виготовляти щонайменше сотню танків на місяць, - ISW

За даними Міністерства оборони Великої Британії, російська оборонно-промислова база може виробляти щонайменше 100 основних бойових танків на місяць. Це дозволить агресору замінити втрати на полі бою, а російським військам продовжувати свої нинішні темпи операцій "в осяжному майбутньому".
02.02 — 236

РФ може готувати операцію по дестабілізації ситуації в Молдові, - ISW
РФ може готувати операцію по дестабілізації ситуації в Молдові, - ISW

Росія за допомогою Придністров'я може готувати інформаційні умови для операції з дестабілізації ситуації у Молдові.
14.01 — 392