Контракти.ua

505  —  16.02.22
У «Головній темі» розповіли, чому екопакети коштують більше, ніж пластикові
У «Головній темі» розповіли, чому екопакети коштують більше, ніж пластикові

У суспільно-резонансному проєкті «Головна тема. Перезавантаження» з Оленою Кот на каналі «Україна» виробник пакетів з кукурудзи пояснив, чому упаковки з дешевих овочів та безкоштовного опалого листя дорожчі за пластикові.

«Більше, ніж в тричі зараз зріз попит на екопакети. За добу можемо виробляти 150-200 тисяч. Зараз ми робимо всі види пакетів: майка, будь-яких розмірів, з будь-яким логотипом, з будь-яким кліше», - розповів Михайло Гроздь, генеральний директор заводу, що виробляє пакети з кукурудзяних гранул.

Михайло зазначає, що пакування з кукурудзи не можуть коштувати так само, як звичні вироби з поліетилену. Безпечні для екології торбинки мають набагато складніший процес виготовлення.

«Сама суть техніки, в принципі, що на поліетиленових виробництвах, що на біопакетах однакові. Ті ж етапи, майже те саме обладнання, але сам процес, по-перше, набагато складніший, по-друге, сам матеріал дуже вибагливий - його потрібно постійно контролювати, постійно випробовування проводити, щоб досягти гарного результату. Тому що з поліетиленом люди працюють більше ста років, а з біорозкладними матеріалами - може десятиліття», – пояснив Михайло Гроздь.

Також на формування остаточної ціни впливає вартість гранул, з яких виготовляють екоторбинки. Усі пакети в світі роблять з гранул. Тільки для звичайних ці гранули - з пластика, а для екологічних - з органічних матеріалів, наприклад, кукурудзи або картоплі.

«Кукурудзяна гранула в три, деколи в чотири рази дорожча, ніж поліетилен. Сам кукурудзяний крохмаль береться навіть не з самої кукурудзи, це - бій кукурудзи, тобто відхід від виробництв. Раніше ці матеріали просто утилізували, зараз – переробляють в крохмаль і додають 40% в саму гранулу. А ще у гранулу додають полімолочну кислоту, яка є навіть у людському організмі, та усілякі мінерали», – розповів генеральний директор заводу, що виробляє пакети з кукурудзяних гранул.

Експерти програми з’ясували, що відрізнити справжні екопакети від дешевого замаскованого пластику можна безпосередньо в магазині. За запахом: біопакети мають солодкуватий запах, якого немає у пластикових. На дотик: екопакети легко розкрити, жодної мороки, на відміну від звичайних. І за кольором: біорозкладні пакети ніколи не бувають білого кольору. Сірі, зелені, прозорі, але ніколи – білі.

Дивіться програму «Головна тема. Перезавантаження» у суботу о 20:00 на каналі «Україна»!

 

Статьи по теме
«Головна тема»: безплатні магазини - де і кому дають хліб та м'ясо задарма?
«Головна тема»: безплатні магазини - де і кому дають хліб та м'ясо задарма?

У суботу, 19 лютого, о 20:00 у суспільно-резонансному проєкті «Головна тема. Перезавантаження» з Оленою Кот на каналі «Україна», проведуть ексклюзивне міжнародне розслідування та з’ясують, де і які продукти можна отримати безкоштовно.
18.02.22 — 633

Гучне викриття аптек у «Головній темі»: хто і навіщо продає дітям отруйні пігулки?
Гучне викриття аптек у «Головній темі»: хто і навіщо продає дітям отруйні пігулки?

У суботу, 12 лютого, о 20:00 у суспільно-резонансному проєкті «Головна тема. Перезавантаження» з Оленою Кот на каналі «Україна», з’ясують чи дітям досі продають ліки в аптеках та в інтернеті.
11.02.22 — 498

Ток-шоу «Говорить Україна» перевірить на поліграфі свідків моторошного вбивства у столиці
Ток-шоу «Говорить Україна» перевірить на поліграфі свідків моторошного вбивства у столиці

В ексклюзивному випуску ток-шоу «Говорить Україна» з ведучим Олексієм Сухановим, який глядачі побачать у четвер, 10 лютого, на телеканалі «Україна», журналісти проведуть власне розслідування моторошного вбивства. За допомогою звернулась донька жінки, якій нанесли 17-ть ударів ножем. Чоловік, який начебто так жорстоко познущався із матері Альони, безслідно зник, залишивши після себе всю квартиру та під’їзд у крові. Донька вбитої обурена тим, що справжній вбивця й досі на волі, і тепер вже вона боїться за своє життя. Де переховується чоловік, якого бачила Альона в момент вбивства, та чи могла донька запобігти трагедії, яка сталась з її матір’ю, стане відомо у студії. 
10.02.22 — 533