Контракти.ua

522  —  20.07.21
НБУ витратив 313 млн на компенсації звільненим співробітникам
НБУ витратив 313 млн на компенсації звільненим співробітникам

Національний банк України за останні шість років витратив 313 млн грн на виплату компенсацій при звільненні своїх працівників.

Про це у вівторок, 20 липня, повідомляє Економічна правда з посиланням на відповідь НБУ на запит журналістів.

Зазначається, що йдеться про період з 2015 по 2021 рік.

За даними НБУ, в цілому в період з 2014 року з установи звільнили 6 300 працівників. Переважна більшість з них звільнилися за угодою сторін, близько 200 співробітників Нацбанк скоротив у зв'язку з реорганізацією. Станом на 1 липня середньооблікова чисельність штатних працівників НБУ становила 4 864 людини.

Між працівниками НБУ і їхнім роботодавцем існує Колективний договір, який передбачає виплату компенсацій при звільненні працівника. Розмір цієї компенсації залежить від безперервного стажу роботи.

"Працівники можуть отримати ці виплати, якщо одночасно є наступні три фактори: посади працівників підлягають скороченню, їм не запропоновано іншу роботу, і працівники подали заяви про звільнення за угодою сторін", - пояснили в НБУ.

Там також додають, що деякі їхні колишні працівники оскаржують своє звільнення.

"Так, орієнтовна частка таких осіб від загальної кількості заявлених становить близько 1%", - йдеться у відповіді прес-служби регулятора.

У цілому, починаючи з 2015 року, українські суди прийняли 46 рішень на користь звільнених працівників НБУ про відновлення їх на роботі.

Крім цього, суди прийняли рішення про виплату на користь деяких звільнених працівників Нацбанку, загальна сума яких з 2015 року становить 10,65 млн грн. Розмір топ-10 таких найбільших виплат в сумі становить 6,4 млн грн.

Після зміни глави Нацбанку в липні 2020 року, регулятор виплатив компенсації 93 звільненим працівникам на загальну суму близько 13 млн грн (в середньому кожен зі звільнених працівників отримав по 140 тис грн).

Статьи по теме
НБУ пояснив, що дозволило втримати гривню попри зростання попиту на валюту
НБУ пояснив, що дозволило втримати гривню попри зростання попиту на валюту

У вересні 2024 року чистий попит на іноземну валюту в Україні зріс, реагуючи на сезонні чинники. Водночас значна міжнародна допомога у серпні дозволила збільшити продаж валюти для компенсації дефіциту.
вчера, 17:06 — 177

Зростання реальних зарплат українців сповільнилося: у чому причина
Зростання реальних зарплат українців сповільнилося: у чому причина

Брак робочої сили зумовлює високі темпи зростання номінальних зарплат в Україні. Водночас через вищу інфляцію зростання реальних зарплат сповільнилося.
вчера, 16:05 — 181

Мінекономіки та НБУ презентували систему страхування воєнних ризиків
Мінекономіки та НБУ презентували систему страхування воєнних ризиків

Міністерство економіки України та Нацбанк презентували систему страхування воєнних ризиків, яка передбачає створення Державної агенції зі страхування воєнних ризиків.
03.10 — 164