Білий тюль має дуже ефектний вигляд на вікнах. Та, з часом, він сіріє, а також вигорає на сонці.
Однак не варто перейматися, адже його все ще можна освіжити та повернути білосніжний колір, використовуючи як народні засоби, так і хімію. Як прати тюль, щоб позбутися жовтизни - пише ТСН.ua. Про це повідомляють Контракти.UA.
Вибираючи спосіб прання, варто звернути увагу на тип тканини. Адже не всі вони можуть пратися за допомогою пральної машини. Наприклад, ніжна органза може пошкодитися, а тому її краще прати саме вручну.
Незалежно від того, будете ви використовувати ручне прання чи пральну машину, тюль потрібно правильно підготувати до процесу:
Щоб домогтися ідеального білого кольору, потрібно прати тюль в певній послідовності:
Застарілі плями на тюлю краще видалити до основного прання. В іншому разі ви не зможете добитися ідеально білого кольору.
Ніжну структуру тканини можна зберегти лише за умови дотримання правил:
В жодному разі не рекомендується використовувати засоби з хлором, адже ця речовина порушує структуру ніжної тканини, яка може після такого прання пожовтіти.
Якщо ви не хочете використовувати хімію, можна прати тюль народними засобами, які чудово справляються з жовтизною та сірістю:
Чому варто використовувати побутову хімію, щоб випрати тюль:
Але потрібно бути дуже обережним, вибираючи хімію, адже різкий запах може викликати алергічні реакції. Також тюль категорично заборонено відбілювати засобами з хлором. Найбільш прийнятним варіантом вважається кисневий відбілювач. До його складу входить перекис водню. Тюль потрібно замочити у воді з побутовим засобом на 20-30 хвилин. Потім вийняти, прополоскати і вивісити сушитися.
Білосніжний тюль можна отримати, якщо знати, як правильно його прати. Тут дуже важливо підібрати засіб для прання в залежності від матеріалу, з якого виготовлено виріб.
Як прати тюль з капрону? Тут все досить просто - можна використовувати всі народні засоби та практично всю хімію (крім порошків з хлором та відбілювальними елементами). Прати такий тюль рекомендовано у теплій воді (не вище 30 градусів). Також можна використовувати пральну машину, але виставляти "Делікатний режим" та не більше 400 обертів. Щоб швидше позбутися жовтого кольору, варто замочити капроновий тюль у розчині з солі.
Ніжна та легка органза переться лише вручну. Можна використовувати рідкі мийні засоби. Категорично заборонені відбілювачі. Також не варто такий тюль розтягувати, скручувати, терти. Краще прати у теплій воді (до 30 градусів). А щоб швидко позбутися жовтого чи сірого кольору, можна використовувати господарське мило. Також чудовим варіантом буде використання нашатирного спирту або перекису водню.
Прати такий тюль можна лише в теплій воді (до 40 градусів) без використання агресивних мийних засобів. Можна використовувати машинне прання, але тоді завантажують виріб лише у спеціальному мішечку або в бавовняній наволочці. Не можна викручувати, виварювати.