Цех для забою свиней потребує якісного та надійного обладнання https://rozfood.net/c/slaughter-lines/pigs-slaughterhouse/. Крім того, таке оснащення має підходити під внутрішній устрій виробничого приміщення. Перед покупкою потрібно виконати огляд і виміри для установки обумовлених машин і допоміжних пристроїв.
Щоб налагодити технологічний процес, потрібне розуміння, що будь-який цех із забою має поділятися на такі зони:
- брудна;
- чиста;
- сектор основної технологічної переробки м'яса.
У брудній зоні виконується оглушення тварин, після чого тушка переправляється в чисту зону, там здійснюється знекровлення. Слідом за цим туші та напівтуші передаються у виробничу зону, в ній відбувається оброблення, обвалювання, і жилування м'яса.
Поділ виробництва на такі зони покликаний забезпечити надійну безпеку працівників і виробленої продукції. Розглянемо тепер, яке основне обладнання застосовується на такому виробництві.
Прогінний коридор встановлюється в приміщення, де відбувається забій свиней. Основне завдання цієї конструкції є напрямок тварин із приміщення, де вони утримуються в бокс оглушення. Такі коридори виготовляються з чорної сталі з гарячим оцинкуванням або використовується альтернативний матеріал у вигляді нержавіючої сталі. Довжина даної конструкції в основному становить 180 см.
Такий пристрій, як бокс оглушення свиней створений для утримання тварини в нерухомому стані з подальшим її оглушенням. Це устаткування належить до основного обладнання для забою. Воно виготовляється з нержавіючої сталі. Принцип роботи досить простий — свиня входить всередину, за нею зачиняються дверцята, які не дають змоги їй рухатися, оператор здійснює оглушення, потім натискає на важіль, відкриваючи бічну стінку, даючи змогу тушці викотитися з боксу.
Цей пристрій оснащений двома кришками, завдяки їм є можливість після проведення забою завантажувати туші тварин, як спереду, так і ззаду обумовленої машини. З бічної сторони цього пристрою розташовується сепаратор щетини з кошиком. Корпус виконано з кислотостійкої сталі. Виробнича частина складається з таких елементів:
- пульт управління;
- барабан для зняття щетини;
- ошпарювач.
Усередині пристрою встановлено систему обігріву парою, пристосування для викидання свинячих туш назовні, і два вали, що знімають щетину.
Потрапляючи на граблі скреб-машини, вал, що обертається, завдяки зубам, оснащеними скребками, відбувається усунення щетини. Під час цього процесу туша піддається обприскуванню водою, це дає можливість ретельного очищення і викиду щетини у ванну. Після завершення процедури відбувається автоматичне відкриття клітки з викидом туші з машини.