Геморой – поширена проблема, що супроводжується неприємними симптомами, такими як біль, свербіж та кровотеча. Медицина сьогодні пропонує широкий спектр методів лікування цього захворювання, від консервативної терапії до хірургічного втручання. Одним з радикальних способів є гемороїдектомія. Це - операція, яка передбачає видалення гемороїдальних вузлів і рекомендується при складних формах геморою, коли консервативні варіанти не дають бажаного результату та при частих рецидивах. У клініці “Родина” така процедура проводиться за сучасними протоколами, забезпечуючи мінімальні ризики та швидке відновлення.
Варикозне розширення вен прямої кишки та анального отвору призводить до утворення вузлів, які можуть випадати назовні, кровоточити та викликати дискомфорт. Хронічні запори, вагітність та пологи, сидячий спосіб життя, підняття важких предметів, неправильне харчування - все це є причинами геморою. Його симптоми можуть варіюватися залежно від стадії захворювання. Найбільш поширені включають:
1. Кровотеча з анального отвору та запалення.
2. Біль та свербіж в ділянці ануса.
3. Відчуття дискомфорту та печіння.
4. Випадання гемороїдальних вузлів.
Існує кілька типів геморою: внутрішній, який формується всередині прямої кишки й не має больових рецепторів, тому на ранніх стадіях він зазвичай не викликає болю, та зовнішній. Другий вид формується під шкірою навколо анального отвору, має багато нервових закінчень, тому може бути дуже болючим, особливо при утворенні тромбу в вузлі. Існує також комбінований геморой, коли присутні фактори як внутрішнього, так і зовнішнього.
Внутрішній геморой клaсифікується зa cтупeнeм випaдіння вузлів:
1. I стадія: гемороїдальні вузли збільшені, але не випадають з анального каналу. Основний симптом – кровотеча під час дефекації.
2. II стадія: вузли випадають під час напруження (наприклад, при дефекації), але самостійно вправляються назад.
3. III стадія: вузли випадають та потребують ручного вправлення назад в анальний канал.
4. IV стадія: вузли постійно випадають і не можуть бути впрaвлeні назад. Може виникати тромбоз та сильний біль.
Зовнішній геморой не має такої чіткої класифікації за стадіями, як внутрішній. Він може бути гострим, що характеризується раптовим виникненням сильного болю, набряку та почервоніння в ділянці ануса та хронічним, коли в цьому місці проявляється свербіж, печіння та дискомфорт. Може супроводжуватися набряком та утворенням шкірних міток.
Розуміння типів геморою допомагає вибрати найефективніший спосіб терапії. На ранніх стадіях хвороби можуть бути ефективними консервативні методи. Сюди відноситься зміна способу життя, що включає збалансоване харчування, багате на клітковину, вживання достатньої кількості рідини, регулярна фізична активність, а також медикаментозне лікування: мазі, креми, свічки, що зменшують запалення, знеболюють та зупиняють кровотечу. У складних випадках можуть використовуватися малоінвазивні процедури:
1. Cклеротерaпія: ін'єкції спеціального прeпaрaту в гемороїдальні вузли для їх подальшого склерозування.
2. Лігування латексними кільцями: накладання їх на основу вузла, що призводить до його відмирання.
3. Інфрачервона коагуляція: вплив інфрачервоним випромінюванням на гемороїдальний вузол, що веде до його коагуляції.
4. Гемороїдектомія: видалення вузлів геморою, що значно покращує якість життя пацієнта.
Гемороїдектомія рекомeндoвaнa у випaдкaх випaдіння вузлів, сильної кровотечі, частих рецидивів, відсутності ефекту від консервативного лікування. Оскільки процедура проводиться за сучасними медичними стандартами, вона відзначається високою ефективністю, мінімальним ризиком та швидкою реабілітацією. Пацієнти можуть повернутися до звичного життя через короткий проміжок часу. Перед проведенням гемороїдектомії необхідно пройти ряд підготовчих процедур, таких як консультація лікаря, лабораторні аналізи та дотримання спеціальної дієти й приймання препаратів для очищення кишківника. Сама операція проводиться під загальною або місцевою анестезією. Процедура триває від тридцяти до шістдесяти хвилин і складається зі знеболення, видалення вузлів хірургом та закріплення швів для запобігання кровотечі та сприяння швидкому заживленню. Після неї слід дотримуватися порад лікаря. Не рекомендується гемороїдектомія під час вагітності, серйозних серцевих або судинних недуг, імунному порушенню, тому що є ризик виникнення кровотеч, інфекцій та розкриття швів.
Лікування геморою не варто затягувати. Чим раніше ви звернетеся до лікаря, тим більше шансів на успішну терапію без операції. Якщо вам потрібна професійна консультація та ефективне лікування, тоді приватна клініка Львів - це саме той медичний заклад, що вам потрібен. Професійні хірурги з “Родини” надають кваліфіковану допомогу, фахову консультацію, індивідуальний підхід, якісні, безболісні й безпечні медпослуги. Здоров'я — це найцінніше, тому не відкладайте лікування!