Контракти.ua

410  —  22.09.23
Що таке правило 2-х хвилин та як воно допомагає формувати звички
Що таке правило 2-х хвилин та як воно допомагає формувати звички

Іноді людина хоче завести нові корисні звички, щоб змінити спосіб життя, мислення. Однак вироблення нових схильностей, на думку фізіологів, займає в середньому від 14 до 30 днів, поки формуються нові нейронні ланцюжки.

Цілих два тижні, якщо не місяць наполегливо тренуватися? Жах! Для легкого подолання жаху, американський бізнесмен Джеймс В. Клір випустив книжку Атомні звички — позбавлення від поганих і селекція хороших. Автор навіть вивів нову концепцію — Правило 2 хвилин. За словами Кліра, наведена методика допомагає побороти почуття прокрастинації, набути нової звички, причому за дві хвилини на день.

Сутність стратегії 2-х хвилин

Автор стверджує, що методика відмінно себе зарекомендувала, всупереч своїй простоті. Щодня практикуючись, нових звичок очікувати довго не доведеться, тому що це вже і є напрацювання корисної залежності. Але все має вкладатися рівно у дві хвилини, не більше. Наприклад, гемблер, відвідавши сервісний майданчик азартного клубу, може скачати Elslots казино мобільну версію, щоб постійно розважатися в будь-який час доби та місці. До речі, щодня обертаючи 2 хвилини відеослоти онлайн клубу, користувач також може зірвати великий куш.

Однак існує певна умовність виконання. Усе, що йде після 120 секунд, є продовженням розпочатих 2 хвилин. Практично всі операції скорочуються до двохвилинного формату:

  • щоденне читання стає ознайомленням зі сторінкою книги на день;
  • півгодинне заняття йогою перетворюється на витяг килимка для тренування з тумбочки;
  • підготовка до професорської лекції, вивчення інструкції вважається звичайним розворотом конспекту, підручника, іншого джерела;
  • розкиданий по квартирі одяг перетворюється на складання лише однієї пари шкарпеток у платтяну шафу;
  • бігати вранці не обов'язково — варто лише зав'язати кросівки.

Ідея методики полягає в тому, щоб нову звичку зробити якомога легшою на самому початку шляху. Але чому, якщо шнурки зав'язані, тексти розкриті, шкарпетки прибрані, килимок лежить на підлозі, трохи не позайматися, почитати, прибрати інші речі, виконати асани. Якщо якусь дію вже розпочато, її набагато легше продовжити — після зав'язування шнурків захочеться пробігтися.

Чому правило працює

Звісно, можна поцікавитися, яка радість від прочитання сторінки, кілометрової пробіжки, медитації. Головна мета правила — навчитися стати послідовним. Виконуючи звичай щодня, легше перейти до продовження процедури. Автор книжки наводить такі доводи:

  • послідовність допоможе досягти поставленої мети, освоїти складні навички;
  • двохвилинна розминка перед виступом, матчем допоможе домогтися гарних результатів;
  • виконуючи один і той самий ритуал перед сном, людина уникне безсоння.

Іноді це нагадує трюк. Адже клієнту потрібно пробігти дистанцію, а не вдягнути кросівки. Якщо дехто сприймає це як самообман і відчуває деяку штучність, пропонується інший підхід. Припинити пробіжку, читання, виконання асани, вивчення рівно через 120 секунд. Стратегія — вироблення початкової стадії схильності — краще зробити мало, ніж нічого.

Однак часто здобуття звички затуляється роздумуванням про фінальну стадію. Але легше виконати перший крок, ніж пройти тисячі кілометрів потім, як це зробив Форрест Гамп з однойменного фільму. Перший метр назустріч новій особистості.