Дефіцит вітаміну Д викликає широкий перелік проблем зі здоров'ям. Речовина відповідає за зростання, міцність кісток, підтримує міцний імунітет, нормалізує роботу ЦНС та гормональної системи. Приймати вітамін D можна в лікувальних та профілактичних дозах – все залежить від індивідуальних показань. Якщо ви шукаєте перевірений препарат на українському ринку, зверніть увагу на вітамін «Олідетрим» польського бренду «Польфарма». Він виготовляється із застосуванням сафлорової олії, що підвищує засвоюваність активної речовини, у різних дозах для дітей та дорослих. Вибирайте найкраще для свого здоров'я.
Речовина впливає на:
- густина кісток, здатне знижувати ризики розвитку остеопорозу;
- шанси появи злоякісних пухлин;
- здоров'я серця та судин;
- психоемоційне тло у чоловіків, жінок, дітей;
- рівень запальних реакцій у організмі.
Оскільки вітамін Д відноситься до жиророзчинних, якість його засвоєння залежить від здатності кишківника поглинати жири. Для підвищення ефективності приймання варто вибирати препарат у вигляді олійного розчину – такий, як «Олідетрим». Форма випуску – розчин (краплі) та капсули на олійній основі. Також вітамін Д синтезується самостійно під дією сонячних променів, але для цього потрібно бувати на вулиці в теплу погоду з 11 до 15 (найнебезпечніший час) і не використовувати СПФ. Простіший і безпечніший спосіб підтримки оптимального рівня вітаміну Д – приймання добавок.
Вітамін Д можна отримувати з продуктів. Його багато у морепродуктах, жирній рибі, яйцях, деяких овочах. Проблема в тому, що розрахувати вміст вітаміну в порції складно, а за значних дефіцитів поліпшення ситуації можна чекати довго. Тож для швидких виражених покращень варто приймати добавки, але на майбутнє бажано скоригувати раціон.
Ожиріння відносять до метаболічних порушень, ризики його розвитку підвищують дефіцити вітаміну Д. Зворотний бік: що вище маса тіла, то більше речовини перебуває ні у крові, а у жирових клітинах, депонуючись ними. Тому пацієнтам з ожирінням часто призначають збільшені дози вітаміну.
Вітамін Д дуже важливий для організму дорослої та дитини. Але на ранніх стадіях дефіцитів характерної симптоматики може бути, вона з'являється при серйозних порушеннях. Основний метод контролю – здавання аналізу на вітамін Д.
Дефіцитом європейська школа вважає показник нижчим за 30 нг/мл вітаміну Д, американська – до 50 нг/мл. За відповідних показників варто починати приймання добавок.
Від віку, поточних дефіцитів, маси тіла та інших параметрів. Саме тому підбирати дозування має лікар. Засвоюваність вітаміну Д залежатиме від роботи шлунково-кишкового тракту та ще десятка інших факторів, тому при прийманні добавок теж потрібно здавати аналізи.
Якщо потрібних результатів досягнуто, кожні 3 місяці варто робити повторні аналізи контролю за ситуацією. Докладніше про все розповість лікар.
Отримати вітамін Д природним шляхом можна, але складно, плюс у цьому випадку рівень може бути низьким. Якщо стоїть завдання підвищити вміст речовини в крові, краще прийматиме її окремо.
Так, згідно з рекомендаціями ВООЗ масляний розчин дають усім малюкам до 2 років. Після цього віку приймання вітаміну здійснюється за показаннями.