Повномасштабне російське вторгнення на територію незалежної України триває вже майже півтора року. Українці сміливо борються за свободу та рідну землю не лише на полі бою, а й і в тилу. Громадяни донатять, волонтери закуповують необхідне спорядження, а інженери створюють нове озброєння.
Унікальні безпілотники вітчизняного виробництва щоденно допомагають нашим військовим долати сильного й підступного ворога. Всі останні новини про інноваційні технології та наукові відкриття оперативно повідомляє сучасний україномовний сайт зі зручною навігацією https://sundries.com.ua/. Рубрика «Війна в Україні» тут одна з пріоритетних.
На службі в ЗСУ перебувають як закордонні, так і українські квадрокоптери. При цьому, наша держава намагається збільшити власне виробництво дронів, сприяючи створенню нових модифікацій. І недарма. Розробки вітчизняних інженерів чудово себе зарекомендували на передовій. Наші апарати дешевші, і при цьому аніскільки не поступаються іноземним аналогам:
1. «Довбуш Т10» – розвідувальний дрон з інноваційним програмним забезпеченням, що ефективно захищає його від засобів радіоелектронної боротьби противника. Матеріали, з яких створений цей БПЛА, не розпізнають радари. Апарат здатен підняти в повітря 6 потужних гранат для знищення ворожих танків та іншої бойової техніки.
2. «Ельф» – невибагливий безпілотник, створений для виявлення систем радіоелектронної боротьби. Невеличкий і легкий дрон здалеку нагадує пташку, тому ворог часто не звертає на нього увагу. Завдяки відмінним маскувальним характеристикам, дозволяє вести розвідку на дистанціях до 150 км.
3. «Shark» – БПЛА, оснащений чутливою камерою з 30-кратним збільшенням, що дає можливість розглядати позиції ворога з відстані 5 кілометрів. Для наведення реактивних систем залпового вогню HIMARS залітає в тил окупантів на 60 км.
4. «Чаклун» – маневровий автономний дрон, який майже неможливо помітити з землі. Апарат, призначений для розвідки, знімає ворожу територію з робочої висоти до пів кілометра. Його важливий плюс — ремонтопридатність.
5. Український аналог Shahed із Кривого Рогу здатен підняти 10-кілограмову боєголовку і перенести її на відстань 300 км. Дрон-камікадзе дістає до критично важливих об’єктів ворога, знищуючи склади та бронетехніку.
6. «Лелека-100» займається аеророзвідкою, патрулюванням та картографуванням місцевості, передаючи військовим здобуту інформацію в режимі реального часу. Відеотрансляція закодована, що виключає можливість її перехоплення.
7. «Каратель» – багаторазовий БПЛА, призначений для високоточних ударів у тилу ворога. Це найшвидший і найтихіший квадрокоптер такого типу в Україні. Вражає командні пункти окупантів, засоби ППО, склади боєприпасів і пального.
БПЛА для української армії – одна з найактуальніших потреб. Це додаткові очі, що суттєво розширюють можливості військових. Дрони допомагають виконувати безліч нагальних завдань під час бойових дій:
- шукати зниклих безвісти;
- контролювати ситуацію вздовж лінії фронту;
- вести глибинну розвідку на непідконтрольних територіях;
- виявляти стратегічні об’єкти;
- шукати позиції ППО;
- вести аеророзвідку;
- дистанційно коригувати артилерійський вогонь;
- точно вражати ворожі цілі.
Квадрокоптери щодня рятують життя нашим військовим, тому їх значення неможливо переоцінити. Це своєрідний розхідний матеріал, який втрачається щодня, і тому потребує постійного поповнення. Щоб допомогти ЗСУ, не втомлюйтеся донатити перевіреним благодійним фондам. Перемога – за нами!