Засоби індивідуальної мобільності на електричній тязі вже давно б’ють усі рекорди продажів. Навіть досвідчені водії розуміють, що пересуватися містом зручніше і дешевше електросамокатом чи електромопедом, адже електроенергія коштує в рази дешевше ніж бензин та дизель. Але через збільшення кількості електротранспорту виникає необхідність врегулювання законодавства і ПДР. Саме це і сталося у 2023 році, коли президент підписав закон про електросамокати та інші види електротранспорту.
Отже, якщо вас зацікавили електросамокати, купити які в Україні можна на www.ctrs.com.ua, треба розібратися з деякими питаннями:
- які зміни набрали чинності;
- яких правил дорожнього руху повинні дотримуватися власники електросамокатів;
- чи потрібно отримувати права та реєструвати засіб в поліції.
І, власне, як правильно вибрати електросамокат, щоб швидко та безпечно їздити на роботу.
Згідно з новим законом, електротранспорт прирівняно до повноцінних транспортних засобів. Це потрібно було передовсім для поліції, адже тепер простіше оформлювати ДТП з участю водіїв моноколес та електросамокатів. Також поліція буде уважніше стежити за дотриманням ПДР. І якщо власник електросамоката їх порушує, на нього очікує адміністративна відповідальність у вигляді відчутних штрафів.
Зазначимо, що це стосуватиметься лише тих випадків, коли людина пересувається на електросамокаті автомобільними шляхами та міськими вулицями. Якщо ж купуєте самокат для дитини й вона буде кататися на подвір’ї, можна не переживати щодо нових змін до ПДР.
Отже, яких правил тепер повинні дотримуватися власники електросамокатів:
1. Пересування автомобільними шляхами – їздити дозволено у правій смузі якомога ближче до її краю;
2. На велосипедних доріжках максимально дозволена швидкість – не більше 20 км/год;
3. Новий закон не регулює пересування пішохідними зонами та тротуарами (можливо будуть прийняті додаткові нормативні акти), але “самокатник” на тротуарі повинен надавати перевагу пішоходам, а у разі наїзду чи травмування людини доведеться сплачувати штраф до 85 тисяч гривень;
4. Поки що нічого не сказано щодо отримання водійського посвідчення та реєстрації, тобто права отримувати не треба.
Знаючи, що українське законодавство прагнуть врегулювати під європейські норми, можна очікувати, що “самокатникам” доведеться купувати шоломи. Такі норми діють у Франції та деяких штатах США.
Якщо купуєте самокат, щоб їздити на роботу, ключову увагу треба приділити наступним моментам:
- потужний двигун принаймні від 350 Вт для дорослої людини;
- ємна батарея з запасом ходу від 30 кілометрів;
- конструкція розрахована на навантаження, що відповідає вазі власника – 80-150 кг.
Окрема важлива характеристика – діаметр та тип коліс. Шини з литої гуми ідеально підходять для рівних поверхонь. Якщо ж ваш маршрут проходить через ділянки з поганою якістю асфальту, або іноді доводиться виїжджати на грунтові покриття, найкращий варіант – пневматичні шини діаметром від десяти дюймів.
Найпопулярніші бренди електросамокатів для подорожей містом у 2023 році:
1. Xiaomi Mi Scooter;
2. Ninebot;
3. YADEA – один з перших виробників електротранспорту у Китаї, що почав працювати ще на початку 2000-х;
4. Proove;
5. NAVEE.
Для дітей та підлітків електросамокати з найкращими характеристиками випускає Kingsong.