Контракти.ua

367  —  16.02
Раммштайн-9 або «Вікно Остіна»
Раммштайн-9 або «Вікно Остіна»

Віктор Кевлюк: Бахмут показує, що триває змагання систем доставки вибухівки на голови противника. Основний засіб (більше 75% роботи) – артилерія: в кого її більше, чия краще забезпечена даними для стрільби, чия логістика доставляє боєприпасів більше, швидше відновлює пошкоджені гармати – та сторона здобуває вогневу перевагу. Британська розвідка так і пише: відчуття – як від Першої світової, атаки людськими хвилями і вогонь артилерії, що їх нищить.

Напередодні Рамштайну-9 МО України пан Резніков анонсував основними темами для розгляду такі:

- захист неба (із залученням літаків);

- танкова коаліція;

- боєприпаси;

- тренування персоналу;

- логістика, зокрема ремонт техніки.

Генсек НАТО пан Столтенберг зауважив напередодні зустрічі, що війна Росії проти України зараз є «змаганням логістики».

Незалежно від Рамштайну австрійський аналітик Том Купер нагальні потреби ЗСУ «ось прям зараз» описав так:

а) комунікаційна система, вільна від впливу олігарха;

b) артилерія;

c) боєприпаси до неї;

d) важке піхотне озброєння, міномети і автоматичні гранатомети з величезним запасом боєприпасів саме для них;

е) ще більше систем ППО.

Тобто Резніков закриває оперативну та стратегічну потреби, а Купер пише про тактичну.

Підсумковий брифінг по Раммштайну-9:

Генерал Міллі: «Росія програла стратегічно, оперативно, тактично. Вона платить надзвичайну ціну. … Ми надамо Україні спроможності, підтримку, навчання…».

Міністр оборони США Остін: «Ми ... допоможемо Україні триматися під час весняного контрнаступу. Разом і терміново ми знову надамо підтримку, яку обіцяли Україні».

Крім цього, пан Остін, не акцентуючи уваги на цьому, згадав, що союзники забезпечать і підготують для ЗСУ 8 бригад. А це – 2 корпуси. Ще один у нас вже був.

Що є важливим? Остин сказав:

- весна;

- контрнаступ;

- 8 бригад.

Чи все ж таки Міністр оборони США відкрив росіянам таке собі «вікно Остина»: «Панове в Кремлі! У вас є часу рівно до весни розпочати хоч якійсь наступ, адже як не почнете, то навесні вже й не зможете».

Замисел виглядає непоганим: виснажити противника в оборонних боях на важкій місцевості за несприятливих погодних умов, змусити увести у бій наявні резерви, після чого завдати потужний удар. А може й не один. Свіжими щойно сформованими якісно забезпеченими та діючими за іншими тактиками військами.

Це однозначо призведе до ситуації, коли залісся, навіть маючи ресурси, не зможе завершити широко розрекламовану мобілізацію та сформувати щось військоподібне (пригадаємо колегію МО РФ, де вони міркували як сформувати 67 нових об’єднань, з’єднань та окремих військових частин, зокрема 17 дивізій). Тобто з Рамштайну спонукають бункер швиденько бігти в атаку, інакше сідати за стіл перемовин, за котрий бункер сильно хоче, просто не буде можливості. Через відсутність столу. Виключно – лава підсудних.

Але зараз мене непокоїть відсутність у бажаних кількостях мінометів та автоматичних гранатометів у піхоти. Саме вона в ближніх боях ударно утилізує по батальйону противника в день. Ні танки, ні літаки їй прям зараз нічим не допоможуть.

На фото – наша підбита САУ «Дана».

Автор: Віктор Кевлюк, військовий експерт, полковник ЗСУ

Статьи по теме
Весняний наступ РФ. Де і коли? Ресурси і логіка дій
Весняний наступ РФ. Де і коли? Ресурси і логіка дій

Вадим Денисенко: Де Росія наступатиме? Коли розпочнеться новий наступ? І, нарешті, який характер він носитиме? Всі ці питання активно обговорюються у ЗМІ і діапазон версій відрізняється від ідей про повторення 2022 року до тези про те, що «наступ вже йде» і ресурсів для посилення тиску РФ не має. Цей текст – спроба поглянути на процеси, змоделювати можливі алгоритми виходячи з накопичених Російською Федерацією ресурсів та логіки вже прийнятих управлінських рішень. А також процесів у ключових галузях економіки та процесів усередині суспільства країни-агресора.
25.02 — 543

Деякі зведення від Машовця: які сили і де саме ворог зосередив станом на зараз
Деякі зведення від Машовця: які сили і де саме ворог зосередив станом на зараз

Костянтин Машовець дає зведення з фронту і кордонів: ворог у цифрах, ситуація в Беларусі і Придністров’ї та "мобильные группы истребителей танков" – як росіяне навчаються у ЗСУ.
24.02 — 505

Путін сказав, Байден сказав. Що скаже Сі Цзіньпін? Роздуми про війну і Китай
Путін сказав, Байден сказав. Що скаже Сі Цзіньпін? Роздуми про війну і Китай

Валерій Пекар: Чимало людей очікують, що Китай зараз виступить із мирним планом, що поверне хід війни в той або інший бік. Не буде цього. Я вам розповім, що буде.
22.02 — 546