Контракти.ua

1155  —  04.02.23
Як українкам, які народили за кордоном, зареєструвати дітей та оформити виплати
Як українкам, які народили за кордоном, зареєструвати дітей та оформити виплати

Серед українських біженців, які на початку повномасштабного вторгнення в Україну виїхали, були й вагітні жінки. Деякі з них народили за кордоном, тож тепер постають два питання: як зареєструвати дитину та як оформити виплати на неї.

У Мін'юсті опублікували пояснення.

Спершу свідоцтво про народження. Аби отримати його, українка повинна звернутися до українського консульства чи дипломатичної установи за місцем народження дитини або перебування одного з батьків. При цьому в міністерстві наголошують, що не потрібно платити консульський збір за оформлення цього документа.

Які документи потрібні, аби зареєструвати дитину за кордоном?

  1. Довідка з медичного закладу про народження дитини встановленого зразка.
  2. Паспорти батьків або одного з батьків. Якщо паспорта одного з батьків немає, то дані вносяться у свідоцтво про народження на підставі даних, вказаних у свідоцтві про шлюб.
  3. Свідоцтво про шлюб.
  4. Заява матері, батька або уповноваженої на це у законний спосіб особи.

Жінка, яка народила дитину за кордоном, виплату на неї може оформити лише після повернення в Україну. Головна умова для цього - наявність реєстрації місця проживання тут, тобто прописка. До того ж оформити допомогу на малюка можна не пізніше, ніж через рік (12 календарних місяців) після його народження.

Для оформлення прописки дитини потрібно подати до управління соціального захисту населення за місцем проживання документи, що засвідчують народження дитини, якщо інше не передбачене міжнародними договорами України. Їх повинні видати компетентні органи країни перебування, легалізувавши документи в установленому порядку. Про це повідомляється на Урядовому порталі.

Статьи по теме
Початок шкільного року 2024: як навчатимуться діти у різних регіонах України
Початок шкільного року 2024: як навчатимуться діти у різних регіонах України

Наступний навчальний рік в українських школах значною мірою залежить від безпекової ситуації в Україні. Міністерство освіти та науки (МОН) опублікували рекомендації для шкіл, однак конкретне планування залежить від ситуації у різних регіонах.
11.08 — 1023

На які пільги мають право діти, які постраждали внаслідок воєнних дій
На які пільги мають право діти, які постраждали внаслідок воєнних дій

За понад 10 років збройної агресії РФ проти України тисячі дітей отримали травми, або ж зазнали фізичного чи психологічного насилля. Хоч зараз для цієї категорії немає окремого виду соціальної допомоги, втім вони можуть розраховувати на певні пільги.
04.07 — 392