Радник Офісу президента порівняв політичні культури в Росії та Україні.
У політичний культурі Росії неможливо, щоби поряд з керівником держави стояв хтось озброєний, а президент України Володимир Зеленський побував у Бахмуті серед сотень озброєних бійців ще й після ухвалення закону про посилення відповідальності за дезертирство. Пише ТСН.
Про це радник Офісу президента Олексій Арестович розповів у розмові з російським опозиціонером та юристом Марком Фейгіним.
"У політичний культурі Російської Федерації, де цар – все для селян і все за них бореться, у страшному сні не може наснитися, щоби поряд із керівником Росії був хтось зі зброєю. А Зеленський стояв в оточенні сотень солдатів та офіцерів, які озброєні та будь-якої миті можуть вистрілити, якщо вже на те пішло", – зауважив радник ОП.
"Страшний Єрмак – негідник і сірий кардинал, підла сволота – теж же там перебуває, і в нього можуть вистрелити. Гаразд, президент – символ і так далі. Але це ж гад (Єрмак – ред.), це ж сірий кардинал. Ну от в нього вистрелити. І чиновники Міністерства оборони, які як завжди не додають, крадуть і підставляють солдат, теж же там перебувають", – іронічно додав Арестович.
Він також звернув увагу на те, що Зеленський з командою побували в Бахмуті після ухвалення в парламенті закону про посилення відповідальності за дезертирство, яким багато хто невдоволений.
"Ба більше, це ж закон про посилення відповідальності військовослужбовців пройшов, яким так бурхливо багато хто обурені. І всі ці солдати зі зброєю в руках можуть прямо запитати: "А що це ви, сволото, там наухвалювали? Ви що, проти нас? Ми тут кров проливаємо, а ви…" І нічого, і всіх залишили зі зброєю, ніхто нікого не роззброював. Вони мали повний шанс висловити своє невдоволення максимально різким способом", – розповів радник президентського офісу.
Нагадаємо, Зеленський 20 грудня несподівано прибув до Бахмута, де відвідав передові позиції ЗСУ, нагородив бійців відзнаками та цінними подарунками.
Зауважимо, Верховна Рада 13 грудня ухвалила закон №8271 про посилення відповідальності за воєнні злочини. Документ виключає можливість звільнення військовослужбовців від покарання або призначення їм м'якшого покарання, ніж передбачено Кримінальним кодексом (непідкорення; невиконання наказу; загроза чи насильство щодо начальника; самовільне залишення місця несення служби; дезертирство, самовільне залишення поля бою, або відмова діяти зброєю).
Вже 15 грудня на сайті президента опублікували петицію №22/173526-еп із закликом накласти вето на цей закон.
Водночас головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний закликав Зеленського підписати закон про посилення відповідальності за воєнні злочини.