Контракти.ua

620  —  01.10.22
Нові правила. Українцям розповіли, як купити квартиру під час війни
Нові правила. Українцям розповіли, як купити квартиру під час війни

Якщо ви хочете купити нерухомість під час війни, варто враховувати низку важливих моментів, кажуть експерти РБК-Україна .

Наприклад, важливо ретельно перевірити продавця по сайту "Судова влада ", у реєстрі судових рішень, реєстрі виконавчих проваджень та боржників щодо участі такого продавця у сумнівних судових процесах або виконавчих провадженнях, радить у коментарі РБК-Україна адвокат юридичної компанії Riyako&Partners Микола Максимов.

"Також нерухомість слід перевірити за Державним реєстром речових прав, оскільки треба переконатися, що нерухомість вільна від арештів та обтяжень", — наголошує він.

На час дії воєнного стану на території України запроваджено нові правила купівлі-продажу нерухомості. Адвокат перераховує основні:

  • Продаж нерухомості довіреності (продати нерухомість може лише її власник) дозволяється, але за певних обмежень. З дати видачі довіреності має пройти не більше одного (якщо довіреність засвідчував нотаріус) або двох (якщо довіреність засвідчувалась у консульській установі) місяців;
  • Продаж об'єктів нерухомості неможливий протягом місяця з дня державної реєстрації права власності на такий об'єкт нерухомості, але є й винятки;
  • Нотаріальні дії щодо купівлі-продажу нерухомості здійснюються нотаріусами, які відповідають спеціально визначеним критеріям (п. 9 Постанови КМУ від 19.04.2022 № 480), за місцезнаходженням майна;
  • Будь-які угоди з нерухомості на окупованих територіях заборонені.

Нагадаємо, ми писали, як війна змінила ринок нерухомості в Україні.

Також повідомлялося, як українцям купити квартиру у Європі.

Статьи по теме
На квартири в Києві встановили нові ціни
На квартири в Києві встановили нові ціни

Вартість квадратного метра на вторинному ринку Києва за останні півроку знизилася майже на 4 000 грн – із середніх 53 865 грн до 49 880 грн. Таким чином, з 26 липня 2022 року по 24 січня 2023-го здешевлення склало 7,4%. За місяць же ціни знизилися не так сильно – на 386 грн, з 50 266 грн до 49 880 грн. Хоча прикметний сам факт здешевлення.
27.01 — 4351

Ціни обігнали зарплати. Скільки коштує оренда квартир у Польщі
Ціни обігнали зарплати. Скільки коштує оренда квартир у Польщі

У Польщі різко подорожчала оренда житла. За рік квартири зросли в ціні майже на третину, а восени темпи ще пришвидшилися.
28.10.22 — 728