Виробництво сухих котячих кормів – це процес, побудований з багатьох стадій. У ході виготовлення, всупереч різним думкам покупців, проводиться постійний контроль та регулювання. А основною сировиною котячих кормів виступає м'ясне борошно, м'язово-кісткове борошно та зерно. Але в кормах вищих класів це можуть і «люксові» інгредієнти. Щоб зрозуміти з чого зроблений корм для котів, варто трохи розібратися у процесі його виробництва.
Виготовлення сухого корму – складний багатоступінчастий процес, під час якого відбувається постійне перемішування та подрібнення інгредієнтів. Також задіяна екструзія та покриття готових гранул суспензіями. Залишок процесу – сушіння та упаковка.
Зазвичай склад хорошого корму – це оптимальний набір речовин, вітамінів та мінералів. Саме при дотриманні збалансованості вдається за допомогою корму забезпечити кішку всіма необхідними поживними речовинами.
Сухий корм для котів ціна якого варіюється від якості компонентів, складається із зерна та м'ясного борошна. Свіже м'ясо використовують лише дорогі та сумлінні бренди. Але саме від вибору сировини та опрацьованої рецептури залежить те, чи буде повноцінним котячий раціон.
До основної сировини завжди додають вітамінно-мінеральні комплекси, амінокислоти, білкові екстракти, жири – тваринні та рослинні.
Перший етап на виробництві – це змішування сухих інгредієнтів та подрібнення. Це в рази збільшує засвоюваність компонентів та й саме виробництво значно полегшується. Вирішальне значення має правильна підготовка суміші, завдяки якій всі поживні речовини розподіляються рівномірно.
Після змішування продукт обов'язково проходить термообробку, причому найчастіше в 2 етапи. Перший етап – це кондиціювання у спеціальній мішалці, а другий проходить в екструдері. Це такий циліндричний пристрій з гвинтом усередині, який видавлює продукт для його подальшого нарізування та фасування. До речі, в екструдері також проводиться термічна обробка, яка вбиває всі шкідливі бактерії, що залишилися в складі.
При цьому втрачається деяка частина вітамінів, тому гранули можуть додатково оббризкати сумішшю з вітамінними добавками. Зверху виробники роблять «глазур», покриваючи гранули суспензією з жирів, яка завершує формування смаку готового корму.
Важливо! Рецепти суспензій зазвичай запатентовані, а рецептура зберігається у найсуворішій таємниці.
Після покриття гранул, корм охолоджують і пакують у герметичні пакети або банки.
Перерахуємо основні інгредієнти і їх норми, на які варто звернути увагу при виборі корму для кота:
1. М'ясо. Цей компонент повинен бути прописаний у складі першим і займати 3-5 позицій. Якщо позиція лише одна, то вона має йти першою. І має бути написано саме «м'ясо», а не «м'ясні продукти» тощо. У хорошому кормі ви побачите відсоток вмісту м'яса та його вид – курку, телятину, рибу тощо. Норма – від 30% і від. Якщо написано, що м'ясна основа – це субпродукти, то мають бути перелічені конкретні види: серця, нирки, печінка тощо.
2. Злаки, овочі та фрукти. Вони повинні бути в кормі в об’ємі від 20 до 30%, але не більше 50%. Чим більше вуглеводів, тим менше білка отримає кішка або тим більше корму їй доведеться з'їсти, щоб задовольнити потребу у білковій їжі. До «хороших» злаків відносять бурий або коричневий рис, насіння льону, ячмінь або овес. А найдешевші злаки – кукурудза та пшениця.
3. Жири. Зазвичай це тваринні жири, але можуть використовуватися і рослинні – лляна або соняшникова олія.
Знання про те, як виготовляють котячий корм і з чого він повинен складатися, допоможуть вам зробити правильний вибір та забезпечити повноцінним раціоном свого улюбленця.