Контракти.ua

695  —  21.04.22
Понад 200 громад московського патріархату готові перейти до ПЦУ - Потураєв
Понад 200 громад московського патріархату готові перейти до ПЦУ - Потураєв

Понад 200 релігійних громад зробили заяви про перехід з Української православної церкви Московського патріархату до Православної церкви України за час повномасштабної російсько-української війни.

Про це голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв заявив у інтерв’ю Укрінформу.

«Кількість заявок різко збільшилась порівняно з попередніми роками. Боюсь помилитися, але точно можу сказати, що понад двісті. Це - буквально впродовж одного місяця», - зазначив він.

Потураєв вважає, що рішення щодо повноцінної інтеграції УПЦ (МП) в ПЦУ має ухвалювати священство, а також парафіяни. На його переконання, держава не має впливати на це рішення.

Водночас він зауважив, що в УПЦ є очевидні шляхи визначення своєї подальшої долі: або стати самостійною, тобто повністю відокремитися від Московського патріархату, або возз’єднатися з Православною церквою України.

Коментуючи подані до парламенту законопроєкти щодо заборони УПЦ (МП), Потураєв висловив думку, що держава не має втручатися в релігійні процеси. «Я вважаю, що зараз держава не має втручатися в ці процеси», - сказав він.

Голова комітету зазначив, що серед священства УПЦ (МП) нині відбувається багато змін.

«Як на мене, ці процеси природні. Вони починаються і з людських позицій, і з релігійних. Ми бачимо, наскільки різкими є оцінки того, що відбувається в російській православній церкві. Зокрема, дій особисто московського патріарха кіріла. Я вважаю, що не справа держави втручатися в ці процеси. Вони розпочалися і мають дійти до логічного завершення самі», - заявив депутат.

Як повідомлялося, процес переходу парафій Української православної церкви (Московського патріархату) до Православної церкви України (ПЦУ) розпочався у результаті Об'єднавчого собору 15 грудня 2018 року ПЦУ.

З 15 грудня 2018 року до 19 квітня 2022 року 671 релігійна громада та монастир зробили заяви про перехід з УПЦ (МП) до ПЦУ.

24 лютого 2022 року розпочався новий етап восьмирічної російсько-української війни - повномасштабне вторгнення.

Статьи по теме
Останній день зими в Україні буде сухим і теплим
Останній день зими в Україні буде сухим і теплим

У четвер, 29 лютого, в Україні очікується мінлива хмарність, без опадів. Температура повітря вдень становитиме 6-11° тепла, на заході – до +19°.
29.02 — 287

Погода в Україні на початку весни може бути нестійкою
Погода в Україні на початку весни може бути нестійкою

Синоптикиня дала прогноз на початок весни в Україні.
27.02 — 232

До України йде потепління: синоптикиня назвала дати
До України йде потепління: синоптикиня назвала дати

В регіонах потепліє, але будуть опади.
21.02 — 268