Контракти.ua

1146  —  04.02.22
Китай витратив на Олімпіаду 39,5 млрд доларів - ЗМІ
Китай витратив на Олімпіаду 39,5 млрд доларів - ЗМІ

Пекін витратив на організацію Олімпіади значно більше, ніж за офіційними даними. Влада Китаю заявляє, що бюджет Ігор становить 3,9 млрд доларів, з них 880 млн доларів покриє МОК.

Утім, видання Business Insider стверджує - реальні видатки є вдесятеро більшими. Адже, наприклад, до змагань було відкрито надшвидку залізницю.

Поїзд Fuxing, що рухається зі швидкістю 350 км / год і який оснащено 5G, має доставляти деяких спортсменів з Олімпійського селища на змагання за 50 хвилин замість 3 годин. Цей проект коштував 9,2 млрд доларів.

Побудувати Олімпійське селище для олімпійців 91 країни коштувало 3,16 млрд доларів. Крім того, найбільший в Азії ковзанярський стадіон на 12 тисяч місць коштував 175 млн доларів, і це без врахування витраченого на "земельні питання".

Близько 442,9 млн доларів - стільки коштували майданчики для бобслею, скелетону, санного спорту і гірських лиж у Яньцині. Крім того, 773,5 млн доларів коштувала лінія метро у Пекіні, яку побудували спеціально для зимових Ігор.

Відзначимо, що досі найдорожчими в історії вважають зимові Ігри 2014 року. Тоді на Олімпіаду, яка проходила у Сочі, Росія витратила 59,1 млрд доларів.

Статьи по теме
"Газпром" безуспішно намагається заповнити втрату ринку ЄС за рахунок Китаю, - Reuters

Енергетичний монополіст "Газпром", що належить Кремлю, колись найприбутковіша російська компанія, може зіткнутися з тривалим періодом поганих результатів. Компанія намагається заповнити прогалину в втрачених продажах газу в Європі за рахунок свого внутрішнього ринку та експорту до Китаю.
13.05 — 307

Російський експорт до Китаю скоротився через санкції США, — Bloomberg
Російський експорт до Китаю скоротився через санкції США, — Bloomberg

Російський експорт до Китаю впав на 16% у березні на тлі збільшення санкцій США щодо Пекіна. Таке зниження спостерігається вперше з середини 2022 року.
17.04 — 291

РФ і Китай продають нову мідь, замасковану під брухт, щоб обійти санкції, - Reuters
РФ і Китай продають нову мідь, замасковану під брухт, щоб обійти санкції, - Reuters

Російська мідна компанія (РМК) і китайські фірми ухиляються від податків і обходять наслідки західних санкцій, торгуючи новою мідною катанкою, замаскованою під брухт.
16.04 — 392