Контракти.ua

392  —  16.04
РФ і Китай продають нову мідь, замасковану під брухт, щоб обійти санкції, - Reuters
РФ і Китай продають нову мідь, замасковану під брухт, щоб обійти санкції, - Reuters

Російська мідна компанія (РМК) і китайські фірми ухиляються від податків і обходять наслідки західних санкцій, торгуючи новою мідною катанкою, замаскованою під брухт.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

За словами джерел видання, мідну катанку подрібнював посередник у віддаленому Сіньцзян-Уйгурському районі, щоб її важко було відрізнити від брухту, що давало змогу експортерам та імпортерам отримувати вигоду від різниці в тарифах, що застосовуються до брухту і нового металу.

У грудні російське експортне мито на мідну катанку становило 7%, що нижче за 10%-ве мито на брухт. Імпорт мідної катанки в Китай оподатковується в розмірі 4%, а на імпорт російського брухту мито не поширюється.

Продажі нового металу, замаскованого під брухт, що почалися в грудні, відображаються в розбіжності між китайськими та російськими даними.

Дані китайської митниці свідчать про те, що з грудня Китай закупив значно більше мідного брухту в Росії, в той час, як російські дані, отримані Reuters від постачальника комерційних даних, свідчать про те, що обсяг брухту, що експортується до країни, яка є найбільшим торговим партнером, був незначним.

Китай став одним з основних напрямків для російських компаній, які прагнуть експортувати свої товари, після того, як Сполучені Штати запровадили санкції проти Росії за її вторгнення в Україну в лютому 2022 року.

Санкції проти Росії

Країни Заходу постійно запроваджують обмеження проти РФ за її війну в Україні та іншу зловмисну діяльність. Проте чиновники вважають, що вже введених санкцій недостатньо і закликають до їхнього посилення.

Раніше генпрокурор Андрій Костін говорив, що на РФ слід посилювати тиск, зокрема, шляхом запровадження секторальних санкцій, які зашкодять економіці агресора.

Президент Володимир Зеленський також заявляв, що країнам Заходу необхідно посилити санкції проти Росії. Ракети країни-агресора, зокрема "Кинджали", складаються з десятків іноземних деталей.

А нещодавно Європейська рада закликала посилити санкції проти РФ за вторгнення до України. Зокрема, пропонується розробити новий комплекс заходів, який не дозволить агресорові оминати санкції через треті країни.

Статьи по теме
Українські компанії наймають жінок та підлітків через нестачу робочої сили, - Reuters
Українські компанії наймають жінок та підлітків через нестачу робочої сили, - Reuters

Оскільки війна з Росією скорочують робочу силу, підприємства намагаються покрити гостру нестачу кадрів. Вони наймають більше жінок на традиційно чоловічі посади та звертаючись до підлітків, студентів та працівників старшого віку.
14.09 — 303

Мільярди банкнот доларів і євро надходять до Росії попри санкції, - Reuters
Мільярди банкнот доларів і євро надходять до Росії попри санкції, - Reuters

З того часу, як у березні 2022 року США та ЄС заборонили експорт своїх банкнот на територію Росії після вторгнення в Україну, до неї було ввезено близько 2,3 млрд доларів та євро.
14.08 — 864

Індія готується підписати довгострокову угоду з РФ про імпорт нафти, - Reuters
Індія готується підписати довгострокову угоду з РФ про імпорт нафти, - Reuters

Індійські державні нафтопереробні підприємства ведуть спільні переговори з Москвою про довгострокову угоду щодо імпорту нафти з РФ. Умови ще узгоджуються сторонами.
14.07 — 392