Контракти.ua

256  —  16.04
РФ і Китай продають нову мідь, замасковану під брухт, щоб обійти санкції, - Reuters
РФ і Китай продають нову мідь, замасковану під брухт, щоб обійти санкції, - Reuters

Російська мідна компанія (РМК) і китайські фірми ухиляються від податків і обходять наслідки західних санкцій, торгуючи новою мідною катанкою, замаскованою під брухт.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

За словами джерел видання, мідну катанку подрібнював посередник у віддаленому Сіньцзян-Уйгурському районі, щоб її важко було відрізнити від брухту, що давало змогу експортерам та імпортерам отримувати вигоду від різниці в тарифах, що застосовуються до брухту і нового металу.

У грудні російське експортне мито на мідну катанку становило 7%, що нижче за 10%-ве мито на брухт. Імпорт мідної катанки в Китай оподатковується в розмірі 4%, а на імпорт російського брухту мито не поширюється.

Продажі нового металу, замаскованого під брухт, що почалися в грудні, відображаються в розбіжності між китайськими та російськими даними.

Дані китайської митниці свідчать про те, що з грудня Китай закупив значно більше мідного брухту в Росії, в той час, як російські дані, отримані Reuters від постачальника комерційних даних, свідчать про те, що обсяг брухту, що експортується до країни, яка є найбільшим торговим партнером, був незначним.

Китай став одним з основних напрямків для російських компаній, які прагнуть експортувати свої товари, після того, як Сполучені Штати запровадили санкції проти Росії за її вторгнення в Україну в лютому 2022 року.

Санкції проти Росії

Країни Заходу постійно запроваджують обмеження проти РФ за її війну в Україні та іншу зловмисну діяльність. Проте чиновники вважають, що вже введених санкцій недостатньо і закликають до їхнього посилення.

Раніше генпрокурор Андрій Костін говорив, що на РФ слід посилювати тиск, зокрема, шляхом запровадження секторальних санкцій, які зашкодять економіці агресора.

Президент Володимир Зеленський також заявляв, що країнам Заходу необхідно посилити санкції проти Росії. Ракети країни-агресора, зокрема "Кинджали", складаються з десятків іноземних деталей.

А нещодавно Європейська рада закликала посилити санкції проти РФ за вторгнення до України. Зокрема, пропонується розробити новий комплекс заходів, який не дозволить агресорові оминати санкції через треті країни.

Статьи по теме
Рекордно тепла зима у Північній півкулі знизила споживання та ціни на газ, - Reuters
Рекордно тепла зима у Північній півкулі знизила споживання та ціни на газ, - Reuters

Зима в Північній півкулі була найтеплішою за всю історію спостережень: незвичайне тепло сконцентрувалося навколо Атлантичного басейну, що призвело до величезного надлишку газу та падіння цін із жовтня.
23.03 — 303

Великий індійський НПЗ відмовився приймати російську нафту, - Reuters
Великий індійський НПЗ відмовився приймати російську нафту, - Reuters

Індійська компанія Reliance Industries не купуватиме російську нафту, завантажену на танкери "Совкомфлота", після нещодавніх санкцій США.
22.03 — 553

Індія скоротила закупівлі російської нафти та готова її повністю замінити, - Reuters
Індія скоротила закупівлі російської нафти та готова її повністю замінити, - Reuters

Індійські державні нафтопереробні підприємства Indian Oil Corp та Bharat Petroleum Corp прагнуть збільшити імпорт сирої нафти з Саудівської Аравії. Це відбувається на тлі скорочення закупівель Нью-Делі російської нафти.
12.01 — 990