Контракти.ua

522  —  05.01.22
Україна – на четвертому місці за поставками агропродукції до ЄС
Україна – на четвертому місці за поставками агропродукції до ЄС

За даними моніторингу обсягів торгівлі сільськогосподарськими товарами у період з січня по вересень 2021 року Україна посідає четверту позицію серед країн - імпортерів до ЄС та знаходиться на 14-й позиції за обсягами споживання аграрного експорту з країн Євросоюзу.

Як повідомляє Укрінформ, інформація про результати торгівлі ЄС товарами аграрного сектору у січні-вересні 2021 року оприлюднена у вівторок на сайті Європейської Комісії, результати, що стосуються України, відображені в самому тексті торговельного моніторингу.

«До ключових країн походження сільськогосподарського імпорту до ЄС за перші вісім місяців 2021 року увійшли Бразилія, Велика Британія, США, Україна й Китай. На ці країни припадає 36 відсотків усього сільськогосподарського імпорту до ЄС», - наголошується у моніторингу.

За оприлюдненими даними, за підсумками 2020 року на Україну припадало 4,8 відсотка усього сільськогосподарського імпорту до ЄС (5 мільярдів 837 мільйонів євро), що є нижчим за показники 2019 року (7 мільярдів 23 мільйони). У поточному році обсяги поставок української агропромислової продукції до ЄС почали знову зростати: у період з січня по вересень поточного року їх обсяг склав 4 мільярди 465 мільйонів євро, що на 6,9 відсотка (або на 290 мільйонів євро) перевищує показники цього ж періоду 2020 року.

Зріс також обсяг сільськогосподарських товарів, які Україна ввозила з країн ЄС. У 2020 році на Україну припадало 1,5 відсотка європейського аграрного експорту, або 2 мільярди 841 мільйон євро. Із січня по вересень поточного року цей обсяг склав 2 мільярди 204 мільйони євро, що становить 8,1 відсотка приросту (або +166 мільйонів євро) порівняно з аналогічним періодом 2020 року.

Як ідеться в повідомленні Єврокомісії, за перші дев’ять місяців 2021 року загальний обсяг торгівлі сільськогосподарськими товарами в ЄС, включаючи експортні та імпортні операції, зріс на 6,1 відсотка порівняно з періодом з січня по вересень 2020 року, та в абсолютних показниках становить 239,5 мільярда євро.

За оприлюдненими даними Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, до країн Європейського Союзу наразі мають право експорту 380 українських підприємств, із них 162 підприємств-виробників продукції для споживання людиною та 218 – підприємств-виробників нехарчової продукції. За цими ж даними, протягом 9 місяців 2021 року Україна збільшила загальний експорт до ЄС на 50% - до 21,8 млрд доларів, тоді як за 9 місяців 2020-го року цей показник становив лише 14,7 млрд доларів.

Статьи по теме
Польські та турецькі бренди вже повернулися на ринок України, невдовзі прийдуть й інші - експерт
Польські та турецькі бренди вже повернулися на ринок України, невдовзі прийдуть й інші - експерт

В Україні незабаром можуть відновити роботу бренди, які призупиняли її через війну.
15.08.22 — 607

Як змінився попит на автомобілі в Україні через дефіцит пального
Як змінився попит на автомобілі в Україні через дефіцит пального

Стало відомо, яким саме чином змінився попит на машини через подорожчання та дефіцит пального.
05.08.22 — 570

Parimatch продовжує працювати в Україні через неліцензійний сайт
Parimatch продовжує працювати в Україні через неліцензійний сайт

Не дивлячись на те, що вже 2 роки діє Закон України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор», в Україні продовжуть надавати послуги оператори грального бізнесу, які не отримали на це відповідної ліцензії. І серед них - найбільші та найвідоміші гравці цього ринку.
24.07.22 — 782