Контракти.ua

446  —  17.12.21
Омікрон: що ми знаємо на сьогодні про новий штам?
Омікрон: що ми знаємо на сьогодні про новий штам?

Євген Дубровський, лікар-інфекціоніст: Те, що зараз відбувається в інформаційному просторі відносно нового штаму ОМІКРОН вражає. Настільки масивна пропаганда залякування, провокації істерії та паніки розгорнута за відсутності чіткого наукового та клінічного підґрунтя. Що ми знаємо на сьогодні про новий штам?

ОМІКРОН страшніший за ДЕЛЬТУ по кількості смертельних випадків? – поки що, ні.

Омікрон викликає більш складний перебіг? – знову, згідно останніх даних, ні.

https://www.ecdc.europa.eu/.../epidemiological-update...

https://www.ndtv.com/.../omicron-covid-variant-omicron...

ОМІКРОН здатний швидко розповсюджуватись та заражати? – так. Але це ще ні про що не каже. Тому що МУТАЦІЇ ВІРУСІВ – це нормальний, природній процес, який тривав, триває і буде далі тривати.

ДЕЛЬТА – поганий, агресивний штам. Це всіх влаштовує? Серйозно? Зміна штаму на менш агресивний (згідно поточним даним) це хіба погано???

ОМІКРОН попадає не на порожнє підґрунтя. Наша імунна система вже навчена відповідати та розпізнавати коронавірус. Навіть пробивши першу лінію захисту, новий штам (менш агресивний) не зможе переграти вже тренований імунний захист в цілому.

Чому я радію, коли бачу у себе, чи у своїх пацієнтів антитіла?

Це свідчить про те, що один раз вже ковід подолано. Що імунна система залучила необхідні механізми та показала «зуби» вірусу. Не антитіла захищають самі по собі, а вся палітра захисних механізмів. Антитіла – це лише верхівка айсбергу. Але важлива верхівка.

Чи можемо ми захворіти вдруге на ковід від омікрону?

Може так, а може й ні. Час покаже. Поки що, офіційних даних недостатньо.

Але що відомо точно, так це те, що всі, хто мають антитіла є вже загартованими. За антитілами прихований потужний клітинний захист. Без нього – антитіла не виробляються. Ми є ті, хто перемогли ковід та продемонстрували свою здатність створювати потужний опір «загарбникам». І боятись нічого.

https://www.thelancet.com/.../PIIS1473-3099(21.../fulltext

https://www.nature.com/articles/s41586-020-2550-z

Страх та паніка – шлях в безодню. Це знищує наше адекватне сприйняття дійсності та шалено пригнічує імунну резистентність.

Бережіть себе! Цінуйте та підтримуйте свій імунітет. Його намагаються дискредитувати. Але він – наш найкращий захисник та надія. З ним – ніякий ковід не страшний.

Автор: Євген Дубровський

Статьи по теме
3 миллиона инфицированных за сутки! И это не предел!
3 миллиона инфицированных за сутки! И это не предел!

 Андрей Волянский, д.м.н.: На самом деле, никто не знает, сколько инфицируется людей ежедневно, т.к. значительная часть случаев не диагностируется. Впору запричитать: "Ужас, мы все умрем...", ввести 4-ю или хотя-бы третью дозу КАКОЙ-НИБУДЬ вакцины, купить 10 килограмм гречки и одну тысячную часть биткойна и искать ближайшее бомбоубежище. И не забывать смотреть телевизор. По крайней мере, нам такой алгоритм действий настойчиво предлагают правительства и медиа.
13.01 — 389

"Болеют все": Омикрон шагает по планете. Без паники!

Андрей Волянский, д.м.н.: Как я и предполагал, уже в первые дни 2022 года общее количество новых инфицированных за сутки превысит 2 миллиона человек. Это абсолютный рекорд за два года пандемии. Но! Количество смертей уменьшается!
05.01 — 923

Пережити гострий ковід: прості рекомендації
Пережити гострий ковід: прості рекомендації

Євген Дубровський, лікар-інфекціоніст: Лікуючи зараз велику кількість пацієнтів, все більше впевнююсь, що правильна комунікація – це один з найефективніших засобів попередження важких ускладнень. Пацієнти всі різні, у кожного свій базовий стан, свої супутні хвороби та імунологічна реактивність. До кожного є свій підхід та свій алгоритм ведення. Коли мене питають сторонні люди, як ВЗАГАЛІ лікувати ковід, я не надаю готової відповіді.
15.11.21 — 695