Контракти.ua

740  —  11.12.21
На ринку оренди квартир власники пропонують неофіційні "зимові" знижки
На ринку оренди квартир власники пропонують неофіційні

В сегменті оренди житла очікується тривалий період стабільних цін. Ще у жовтні аналітики зазначили, що можливе зниження вартості оренди квартир у найбільших містах. Воно буде пов’язане передусім з високими витратами орендарів на опалення та традиційно пасивним зимовим періодом на ринку оренди житла.

Про це повідомляє РБК-Україна Realty з посиланням на інформацію Асоціації фахівців за нерухомості України.

Фахівці зазначили, що уважно відслідковують цінову ситуацію в сегменті оренди житла, як найбільш чутливому до змін на ринку нерухомості.

Коли можна розраховувати на знижку

Станом на початок грудня у Києві, Дніпрі, Львові, Одесі та Харкові лише в 7% квартир, що здаються в оренду, власники житла вдалися до тимчасових, але ніде не задекларованих знижок, пов’язаних зі зростанням вартості опалення.

За даними Асоціації, 90% випадків надання тимчасових знижок пов’язані з тривалістю оренди (якщо родина винаймає квартиру кілька років), або ж зі зміною стану житла.

"Власники квартир, що за своїми параметрами не є конкурентними з іншими пропозиціями, змушені йти на поступки орендарям. У випадку з довгостроковою орендою головна роль полягає у міжособистісних взаєминах власників і наймачів. Знижка на опалювальний сезон є результатом тривалої співпраці між ними", – наголосив Юрій Піта, Президент АФНУ.

Скільки можуть "скинути"

Він повідомив, що зниження вартості оренди у найбільших українських містах у 80% становить 300-500 грн.

Так, наприклад, у Дніпрі, Львові, Одесі та Харкові ціна оренди 1-кімнатної квартири в залежності від її стану, розташування та віку будинку, площі квартири становить від 4,5-6,5 тис. грн/міс. до 6-8,5 тис. грн/міс.

У Києві середня вартість 1-кімнатної квартири становить близько 8-10 тис. грн/міс. Таким чином, сума тимчасового зниження не перевищує в середньому 10-15%.

В інших обласних центрах щомісячна орендна плата в середньому на 20% нижча, ніж у великих містах. Тобто можливе зниження вартості оренди не перевищуватиме 300 грн на місяць.

На думку очільника АФНУ, у грудні ситуація в сегменті довгострокової оренди залишатиметься стабільною.

"Звісно, багато що буде залежати від економічної ситуації в країні та від епідемічного стану. Ми не виключаємо, що ціни на оренду можуть бути переглянуті ще в 5-10% винайманих квартир. Однак, варто наголосити, що це можуть бути тимчасові знижки саме на зимовий період. Загалом, до березня-квітня не варто очікувати якоїсь особливої цінової динаміки в сегменті оренди квартир", – підсумував він.

Статьи по теме
У Києві зросли ціни на квартири: як власники перерахували вартість квадратного метра
У Києві зросли ціни на квартири: як власники перерахували вартість квадратного метра

За останній місяць квадратний метр у столиці здорожчав майже на 1000 грн – із 49 875 грн до 50 782 грн.
11.05 — 2028

Сергій Кравченко: Відновлення, відбудова, реновації – 3 кити українського ринку нерухомості
Сергій Кравченко: Відновлення, відбудова, реновації – 3 кити українського ринку нерухомості

Український ринок нерухомості за останні два роки стикнувся з неймовірними  перепадами - від піку купівельної спроможності до знищення десятків тисяч житлових та нежитлових будівель. Постраждали як звичайні українці, що залишились без дому, так і девелопери, які втратили свої об'єкти або вимушено їх зупинили. Про ситуацію на ринку ми поспілкувались із Головою Development Business Association (DBA) Сергієм Кравченком.  
04.05 — 5703

Скільки коштує оренда квартир у Києві: ціни за районами
Скільки коштує оренда квартир у Києві: ціни за районами

Найдешевше житло в столиці можна знайти за 5 тисяч гривень на місяць, каже рієлтор.
27.04 — 5764