Контракти.ua

785  —  05.12.21
НБУ застосував до двох компаній заходи впливу за порушення вимог «колекторського» закону
НБУ застосував до двох компаній заходи впливу за порушення вимог «колекторського» закону

Національний банк застосував до ТОВ "Кредитпромінвест" та ТОВ "ФК "Преміум актив" заходи впливу за порушення вимог стосовно етичної поведінки під час урегулювання простроченої заборгованості.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба НБУ.

"Національний банк України виявив факти порушення вимог законодавства щодо взаємодії зі споживачами під час урегулювання простроченої заборгованості з боку ТОВ "Кредитпромінвест" та ТОВ "ФК "Преміум актив". Йдеться про порушення вимог щодо взаємодії зі споживачами та іншими особами під час урегулювання простроченої заборгованості (вимоги щодо етичної поведінки), встановлених статтею 25 Закону України "Про споживче кредитування", - йдеться в повідомленні.

До ТОВ "Кредитпромінвест" Національний банк тричі упродовж року застосовував заходи впливу у вигляді накладання штрафів за порушення вимог щодо етичної поведінки. Проте фінансова установа вчинила аналогічне порушення, що є систематичним. Тому до ТОВ "Кредитпромінвест" Національний банк застосував захід впливу у вигляді тимчасового зупинення всіх ліцензій. Систематичність порушень та обсяг звернень громадян щодо неетичної поведінки під час врегулювання простроченої заборгованості цією фінансовою установою вплинула на застосування саме такого заходу впливу.

До ТОВ "ФК "Преміум актив" Національний банк застосував захід впливу у вигляді накладення штрафу в розмірі 102 тис. грн за порушення вимог щодо етичної поведінки. Систематичність та обсяг звернень громадян щодо неетичної поведінки під час врегулювання простроченої заборгованості цією фінансовою установою вплинула на застосування максимально передбаченого розміру штрафу.

Як повідомляв Укрінформ, у квітні 2021 року Президент України Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту споживачів при врегулюванні простроченої заборгованості" № 1349-ІХ, який парламент підтримав 19 березня 2021 року.

Закон, який опублікований у газеті "Голос України" 13 квітня 2021 року, набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через три місяці з дня набрання ним чинності (14 липня), крім окремих пунктів. Документ покликаний захистити боржників від дій недобросовісних колекторів.

Згідно із законом, НБУ отримав повноваження контролювати додержання банками, іншими фінансовими установами та колекторськими компаніями законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг.

Статьи по теме
Українські підприємства стикаються з браком персоналу через мобілізацію та міграцію, - НБУ
Українські підприємства стикаються з браком персоналу через мобілізацію та міграцію, - НБУ

Все більше українських підприємств стикається зі складнощами в пошуку як кваліфікованого, так і некваліфікованого персоналу, а кількість тих, хто шукає роботу, згідно з кількістю резюме на сайтах пошуку роботи, надалі скорочується.
09.04 — 240

Великі гроші: десятка найпопулярніших бізнесових медіа в Україні
Великі гроші: десятка найпопулярніших бізнесових медіа в Україні

Функціонування українського бізнесу під час війни, виклики підприємців, розвиток своєї справи та масштабування на міжнародному ринку, діджиталізація та оптимізація роботи, релокація бізнесу та перепрофілювання відповідно до вимог часу, інвестиції з-за кордону та нові стартапи —  про це українці щодня читають у бізнесових медіа.
28.09.23 — 623

НБУ за тиждень продав на міжбанку $638 мільйонів
НБУ за тиждень продав на міжбанку $638 мільйонів

Національний банк України минулого тижня продав на міжбанківському валютному ринку понад $638 млн.
04.09.23 — 287