Контракты.ua

870  —  27.11.21
Президент анонсував масштабний проєкт термомодернізації багатоквартирних будинків
Президент анонсував масштабний проєкт термомодернізації багатоквартирних будинків

Наступного року в Україні планується розпочати проєкт масштабної термомодернізації багатоквартирних будинків.

Про це Президент Володимир Зеленський заявив під час пресмарафону «30 запитань Президенту України», повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми продемонструємо дуже серйозний крок у наступному році й через рік щодо термомодернізації. Ми зробимо пілотну велику кількість багатоповерхових будинків і на цьому прикладі покажемо всім, що ці домівки беруть газу в 2 рази менше", - сказав Зеленський.

Він назвав термомодернізацію єдиною реформою, що наразі здатна забезпечити енергонезалежність держави. Орієнтовну вартість реформи Зеленський оцінив у 300 млрд гривень, в тому числі 100 млрд гривень планується витратити у перших три роки.

За словами Зеленського, програма має бути розписана не на 10 років, а на 5 років.

Він зауважив, що завдяки термомодернізації можна буде скоротити споживання газу до рівня видобутку в Україні і, відповідно, дозволити собі "відпустити" ціни на "блакитне паливо".

Як повідомлялося, проєкт державного бюджету на 2022 рік передбачає виділення 2,6 млрд гривень на поповнення статутного капіталу державної установи "Фонд енергоефективності".

В Україні станом на 19 листопада 2021 року до проєктної, імплементаційної або завершальних стадій перейшли 662 проєкти енергомодернізації будинків за програмою “Енергодім”. Загалом на 19 листопада Фонд енергоефективності отримав та зареєстрував 841 заявку від ОСББ на участь у програмі.

Статьи по теме
Жители Киева и пригорода в разы переплачивают за коммуналку – названы проблемные ЖК
Жители Киева и пригорода в разы переплачивают за коммуналку – названы проблемные ЖК

Сотни домов в столице и в приближенных к ней районах не подключены к коммунальной инфраструктуре на постоянной основе и их жители вынуждены переплачивать.
вчера, 12:17 — 1099

В Україні різко зросло в ціні житло на
В Україні різко зросло в ціні житло на "вторинці": скільки зараз коштують "сталінки" і "хрущовки"

Україна опинилася в списку країн-лідерів по подорожчанню нерухомості. Вона посіла 24 місце в рейтингу за рекордним стрибком житла.
16.01 — 1518

Квартира на першому поверсі: проблема або вигідна покупка
Квартира на першому поверсі: проблема або вигідна покупка

Заведено вважати, що квартира на першому поверсі — не найвдаліший варіант. Примітка "не перший поверх" часто можна зустріти в оголошеннях від бажаючих придбати житло. Людей бентежить і можливий шум під вікном, і додаткові витрати на безпеку. Найбільш затребуваними вважаються 4-8 поверхи, але якщо все вже продано або бюджет обмежує вибір — на верхніх поверхах квартири коштують дорожче — чи варто погоджуватися на перший поверх?
15.01 — 314