Контракты.ua

1054  —  11.11.21
До кінця року розпочнуться льотні випробування першого українського ударного безпілотника гелікоптерного типу RZ-500
До кінця року розпочнуться льотні випробування першого українського ударного безпілотника гелікоптерного типу RZ-500

Триває робота зі створення першого українського ударного безпілотного комплексу гелікоптерного типу RZ-500.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

Деякі деталі щодо поточного стану випробувань та подальші плани компанії розкрив в інтерв’ю програмі “Security talks з Валентином Бадраком” директор ПрАТ “Рамзай” Юрій Польовий.

“Зараз встановлюємо контрольно-записну апаратуру, новий радіоканал і, якщо все буде нормально, найближчими днями ми перейдемо до наступного етапу льотних випробувань”, – зазначив він.

За словами Юрія Польового, поки у льотних випробуваннях бере участь лише так звана “літаюча лабораторія” – пілотований гелікоптер з аналогічними масою та розмірами, що й у RZ-500. На цьому прототипі тестують всі системи, які працюватимуть вже на безпілотному ударному БПЛА.

“Наразі ми відпрацьовуємо на літаючому прототипі (він вже налітав 100 годин) інженерні рішення та сумісність встановленого обладнання. До нового року ми намагатимемося підняти машину в (кінцевому) безпілотному варіанті”, – повідомив очільник ПрАТ “Рамзай”.

При цьому, за підрахунками компанії, для завершення основного циклу випробувань (в тому числі й вогневих) потрібно ще приблизно півтора року.

Нагадаємо, над RZ-500 розробники працюють вже приблизно два роки. У червні 2021 року безпілотний ударний гелікоптер вперше публічно продемонстрували на виставці “Зброя та Безпека 2021”.

За даними ПрАТ “Рамзай”, RZ-500 зможе літати з крейсерською швидкістю 150-160 км/год на загальну відстань до 450 км й триматися в повітрі близько трьох годин. Радіус дії у межах однієї станції управління становить 60-80 км при практичній стелі до 4 км.

Ударний БПЛА зможе нести до 100 кг бойового навантаження (керованої високоточної зброї або невеликих авіабомб), а за виявлення цілей та наведення боєприпасів (у тому числі й “підсвічування” для інших “не рідних” ракет чи боєприпасів) відповідає сучасний прицільний комплекс ПрК-Р-21.

Статьи по теме
Зеленського просять звернутися до YouTube, Facebook, Google щодо відкриття офісів в Україні
Зеленського просять звернутися до YouTube, Facebook, Google щодо відкриття офісів в Україні

Електронна петиція до Президента з проханням звернутися до компаній YouTube, Facebook, Google щодо відкриття офісів в Україні набрала понад 25 тисяч підписів, необхідних для її розгляду.
15.01 — 2538

Супутник «Січ-2-30» успішно зв'язався з центром управління на Хмельниччині
Супутник «Січ-2-30» успішно зв'язався з центром управління на Хмельниччині

Національний центр управління та випробувань космічних засобів успішно провів перший сеанс зв’язку з супутником "Січ-2-30", який вивела на орбіту ракета Falcon 9 компанії SpaceX.
15.01 — 1636

Український супутник
Український супутник "СІЧ-2-30" сьогодні запустять у космос: де дивитися

Сьогодні, 13 січня 2022 року, відбудеться запуск українського супутника "СІЧ-2-30" у космос. Старт заплановано на 17:15 за київським часом з космодрому на мисі Канаверал у Флориді.
13.01 — 779