Контракти.ua

5227  —  08.11.22
iPhone 13 чи iPhone 14: що вибрати?
iPhone 13 чи iPhone 14: що вибрати?

Головне питання, яке виникає у покупців: «Чи варто міняти свій старий iPhone 13 на новий Айфон 14?» Відповідаємо у цій статті.

Продуктивність

Хто краще у продуктивності: iPhone 14 vs iPhone 13? За апаратною начинкою iPhone 14 нагадує торішню версію Про — його чіп Apple A15 Bionic має 5 графічних ядер, а сам гаджет оснастили 6 Гб оперативної пам'яті. Але незважаючи на ідентичне залізо, базовий Айфон 14 2022 програє в синтетичних тестах Айфон 13 і 13 Про Макс. Журналісти TechCrunch протестували новинку, і у продуктивності ядер 14 Айфон показує себе на рівні з торішніми «прошками». А ось щодо GPU новий смартфон програє, розрив становить 1 500-2 000 балів.

Основні відмінності iPhone 13 та 14

Що справді приваблює в новому смартфоні порівняно із попередником — оновлена ​​камера. Роздільна здатність залишилася незмінною — це ті ж 12 мегапікселів. Але чотирнадцятий iPhone отримав світлочутливіший сенсор з розміром пікселя 1.9 мкм. Датчик захоплює більше світла, це покращує якість знімків за умов низької освітленості.

Айфон 14 підтримує технологію Photonic Engine. Це логічний розвиток Deep Fusion, яку Apple презентували на презентації 11-го покоління мобільних пристроїв.

Алгоритм роботи Photonic Engine простий — камера робить кілька знімків до того, як користувач натисне кнопку затвора, і ще кілька фото після натискання на затвор. Дев'ять фотографій аналізуються, вибираються найкращі області кожного знімка і комбінуються в один стислий формат.

На відміну від Deep Fusion, «фотонний двигун» працює з стиснутими даними, це дозволяє обробляти більше інформації, що покращує якість знімків. Deep Fusion спочатку стискав фото, а потім комбінував їх. Звідси відчутна різниця якості фото, якщо провести пряме порівняння iPhone 14 та iPhone 13.

Серед додаткових змін у базовому Айфон 14 відзначимо такі:

  • підтримка супутникового зв'язку — коли відсутній мобільний зв'язок, можна відправити сигнал SOS рятувальним службам;
  • фронтальна камера з апертурою f1.9 та автофокусом — у 13-му «фронталка» захоплює менше світла і автоматично не фокусується;
  • більш ємний акумулятор — за заявами Apple, iPhone 14 працює на годину довше при відтворенні відео та на п'ять годин більше програє музику.

Ціни iPhone 14 vs 13

В інтернет-магазині Цифра ціна на iPhone 14 стартує від 33 799 грн. 13-й можна купити від 31 399 грн.

Чи виправдана переплату за новий пристрій? Враховуючи можливості камер та більш довгу підтримку виробником, різниця в ціні цілком справедлива. А якщо порівняти з ціною на 13 Про — 39 999 грн, то перевага на користь Айфон 14 є доцільною.

Джерело: блог інтернет-магазину Цифра.

Статьи по теме
ТОП-10 Медіа У Сфері Бізнесу: Рейтинг Найпопулярніших Сайтів В Україні За 2023 Рік
ТОП-10 Медіа У Сфері Бізнесу: Рейтинг Найпопулярніших Сайтів В Україні За 2023 Рік

Про останні інновації та новини у сфері бізнесу, поради стосовно шляхів пошуку фінансів, про монополії, інвестиції, експорт та інші спеціалізовані теми можна прочитати на сторінках медіа про бізнес. В Україні налічуються десятки різноманітних сайтів, де журналісти відслідковують поточну ситуацію і публікують актуальні новини у даній сфері, експерти дають сотні порад, створюють рейтинги, бізнес-кейси та відео.
12.02 — 491

Як вибрати пральну машину з сушкою
Як вибрати пральну машину з сушкою

Питанням про те, як вибрати пральну машину із сушкою, задаються багато мешканців квартир. Адже саме для них це питання стоїть особливо гостро, бо зазвичай розвішувати мокрі речі нема де. У статті, підготовленій фахівцями інтернет-магазину Цифра, розглянемо основні критерії вибору прально-сушильної машини.
02.12.22 — 5980

Міжнародна мережа хакерів оголосила війну владі РФ через Україну
Міжнародна мережа хакерів оголосила війну владі РФ через Україну

Міжнародна мережа хакерів The Anonymous оголосили війну російській владі. Зокрема через повномасштабне вторгнення в Україну.
25.02.22 — 1515