Міністерство охорони здоров'я України до Всесвітнього дня психічного здоров’я оприлюднило правила інформаційної гігієни - як впливає інформаційне середовище на психічне здоров’я та благополуччя.
Ознайомитися з ними можна у Телеграмі МОЗ, передає Укрінформ.
Як зазначається в публікації, постійна інформаційна напруга спричиняє порушення психологічного благополуччя, безсоння, підвищений артеріальний тиск, пригнічений стан, депресивні та тривожні розлади.
"Спробуйте дотримуватися простих правил інформаційної гігієни", - рекомендують у Міністерстві.
Серед таких: ️
Не втрачайте пильності тільки тому, що новина надійшла від друга. Намагайтеся перевіряти першоджерела.
Дезінформація поширюється значно швидше, ніж правда і охоплює більшу аудиторію. Це не означає, що швидко поширювана новина є дезінформацією лише тому, що вона стрімко розповсюджується, проте це, безумовно, привід двічі подумати перш ніж ділитися нею та беззаперечно повірити.
Гучні заголовки і слова, які викликають сильні емоції (такі як гнів та тривога), допомагають новинам поширюватися швидше і краще, ніж поміркований, нейтральний текст. В повідомленнях, що містять дезінформацію, часто використовуються саме такі слова, які можуть змінювати ваші емоції. Не варто емоційно сприймати та реагувати на інформаційні події
Одного прочитання хибного твердження достатньо, щоб пізніше сприйняти його як правдиве (ефект ілюзії правди). Намагайтесь вивчити новину чи подію, що вас зацікавила з різних джерел.
Дбайте про своє психологічне здоров‘я, бо це важливий аспект життя, який впливає на самопочуття в цілому.
Що таке медіанасильство і до чого може призвести постійний негативний вплив інформаційного середовища читайте на сайті: https://cutt.ly/UE3MTQL.
Всесвітній день психічного здоров’я відзначається 10 жовтня з 1992 року за ініціативою Всесвітньої федерації психічного здоров'я, глобальної організації з психічного здоров'я.