До кінця року середні ціни на новобудови можуть вирости в середньому лише на 2-3%
В Україні знизилася активність на вторинному ринку житла. Зокрема, в Києві, Львові, Одесі, Дніпрі та Харкові кількість угод упала майже на 5-10%. Про це повідомив президент Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України Юрій Піта, пише bigmir.net.
Зокрема, експерт зазначив, що пік активності на вторинному ринку в найбільших містах повільно спадає.
"Станом на початок жовтня тенденція до падіння активності вже простежується не тільки в найбільших містах, а й у всіх обласних центрах України", - підкреслив фахівець.
Дана ситуація вплинула і на ціни. Так в Києві, Одесі, Дніпрі, Львові та Харкові середнє зростання вартості житла в порівнянні з серпнем, не перевищив 1,5-2%.
За його словами, до кінця року по всій країні буде спостерігатися стабілізація цін з незначними коливаннями, істотно не позначаться на загальних цінових показниках.
"Покупець є, але шукає дешевші пропозиції", - підкреслив фахівець.
У свою чергу, цінова кон'юнктура на первинному ринку залежить від декількох факторів:
• зростання собівартості будівництва,
• попиту,
• розвитку іпотеки,
• реформи містобудування.
"До кінця року середні ціни на новобудови можуть вирости в середньому лише на 2-3%. Зараз збільшення цін в межах 3-5% очікується лише в 20-30% споруджуваних. Разом з тим, забудовники чудово розуміють, що" відірваність "цін від реального попиту вплине на подальше зменшення кількості угод ", - підкреслив фахівець.
При цьому, попит в сегменті оренди житла, був реалізований більш ніж на 90%.
Найбільше зростання - до 10% - зафіксовано в Києві, Львові, Харкові, Одесі та Дніпрі. В інших обласних центрах збільшення вартості оренди квартир не перевищило 5% На його думку, високі комунальні тарифи, зокрема вартість опалення, можуть істотно позначитися на подальшому ціноутворенні.
На думку експерта, в разі оголошення локдауна, цінова ситуація в різних сегментах житла буде залежати насамперед від тривалості жорсткого карантину.