Все більше українців стають жертвами шахраїв, продаючи та купуючи речі через інтернет. А винахідливі злодії не стомлюються вигадувати нові підступні схеми видурювання грошей. У суспільно-резонансному проєкті «Головна тема. Перезавантаження» з Оленою Кот на каналі «Україна» розповіли, як не попастися на гачок аферистів з сайтів оголошень.
Керівник відділу бізнес-аналітики торговельного інтернет-майданчика Віктор Нобіуз запевняє, онлайн-платформа може захистити користувачів від аферистів, тільки якщо продавець та покупець спілкуються з клієнтом прямо на сайті!
«Якщо вам пропонують «Давайте спілкуватися в месенджері», то це якраз те місце, де шахраям дуже просто розповідати всілякі історії, надіслати посилання на фейковий сайт», - зазначив експерт.
Отже, перша порада – не переходьте на інші інтернет-платформи для спілкування. У разі, якщо вам скинули підозріле посилання для оплати – проігноруйте його.
Тим більше, не можна вводити на сайтах за цими посиланнями дані ваших карт. Тобто ніколи не називайте термін дії своєї картки, особливо CVV-код на зворотному боці.
Також не вірте смс-кам та скріншотам, в яких сказано, ніби ви отримали гроші за товар. Їх зараз легко підробити! Завжди перевіряйте наявність оплати безпосередньо на картці за допомогою інтернет-банкінгу або через банкомат.
А ще безпечніше користуватися спеціальними послугами доставки, які є на сайтах продажів. Покупець клікає на кнопку «купити» - і гроші не списуються, а лише заморожуються на його рахунку. І потрапляють до продавця лише після того, як товар оглянуть і заберуть. В цьому випадку обидві сторони не матимуть ризиків.