Контракти.ua

08.12.2016 — Борисполь, Украина — a-s-k-e-t.livejournal.com — 26520
дети, медицина, волонтеры, социальная ответственность, особые потребности, реабилитация
Место, где делают чудеса: Центр Реабилитации Ребенка с диагнозом ДЦП Вільний Рух

Блогер asket: "В мае этого года я писал про совершенно потрясающее место и людей - Центр Реабилитации Ребенка с диагнозом ДЦП "Вільний Рух". Яркий случай, когда любители могут сделать (и делать) лучше, чем профессионалы. Ниже будет пара примеров про лечение, которые меня просто шокировали. Если помните, в то время часть помещений Центра, включая бассейн, была еще в разгаре ремонта, а построенный хостел на десять номеров не мог получить документы от чиновников.По текущей ситуации в Центре:Ситуация с документами на хостел решилась, надеюсь не без помощи поднятого всеми нами шума в сети и не только. О Центре сняли несколько репортажей по телевидению, писали в газетах. Мэр Борисполя старается помогать, и не только он. Но текущих денег хватало или на ремонт помещений и бассейн, или на хостел, выбрали, как видите помещения, и это, конечно, верно. Поэтому деньги нужны еще.Ниже - номер счета Фонда, который создан при Центре.Там все официально, строго прописано, куда и на что можно тратить из него деньги.Да и то сказать - вряд ли люди, за свои деньги построившие этот Центр сделают с деньгами что-то не то, правда?МФО 321842ЕГРПОУ 40231829р/с 26002053170163ПАТ КБ "ПриватБанк"Помогая Центру вы точно делаете благое дело. Но можете помочь и просто репостом. Чем больше людей узнают о Центре, тем больше детей он спасёт.ВАЖНО! Интересно, что нашлись мерзавцы из коммерческого предприятия, которое за большие деньги обещает вылечить ребенка от ДЦП, которые стали давать рекламу себя, прикрываясь именем Центра"

а той неделе меня снова пригласили в Центр, чтобы показать, что у них нового, и я с удовольствием приехал.

Одна из последних фотографий в прошлом посте про Центр была эта:

Теперь можно сравнить было-стало - на месте ремонта появился шикарный вестибюль, бассейн, огромная приемная и еще несколько кабинетов.

Врачи занимаются с пациентами. В этот раз так получилось, что дети не только улыбались, но и плакали. Но чудес не бывает и ничего не бывает просто так. Хотя это как посмотреть. Многие родители как раз уверены, что в Центре могут буквально творить чудеса - и небезосновательно.

Это новый кабинет - с клеткой и вертикализатором (уже, кажется, третьим), он еще не полностью закончен

Стенд с фотографиями и с о многом говорящем названием.

В коридорах - удобные лавочки и кое-какое оборудование.

Про вертикализатор я рассказывал в прошлом посте. Работать на нем ребенку не просто. Надо взять палку, поднять над головой и опустить - и все сам.

Учимся бросать мячик в корзинку.

Врач-логопед делает массаж лицевых мышц.

И хотя ее юная пациентка относится к незнакомцу с камерой неулыбчиво, оптимизма в кабинете хватает.

Массажные кабинеты

Парень очень хотел улыбнуться мне в ответ, хотя процедура достаточно болезненная.

Но он все-таки это сделал!

Кабинет психолога. Сейчас тут никого нет, но скоро мы вернемся.

Все эти врачи и руководители Центра каждый делают так, чтобы происходили чудеса. Мальчик Назар рассекает по коридорам Центра на велосипеде. Назара привела в Центр бабушка - от него отказались все врачи, сказали, что сделать ничего нельзя и он будет "овощем". Через несколько занятий в Центре он освоил велосипед. Хотелось бы посмотреть этим врачам в глаза...

А это Володя и его замечательная жена Марина. Марина работает в Центре, а Володя пригласил меня туда, чтобы я сделал репортаж, за что ему огромное спасибо.

А это - бассейн.

Так он выглядел еще весной. Как видите, в нем три ступени. Одна из основных задач Центра - это, по-возможности, поставить ребенка на ноги - в прямом смысле. Чтобы он сам ходил. Многие пациенты в два года, три, пять делают свои первые шаги. Это очень тяжело для них - рефлексы неразвиты, ноги слушаются с трудом. Тут бассейн может здорово помочь - ребенок становится на ту ступень, где вода ему где-то по шею, вес его в воде небольшой и он начинает пробовать ходить. Потом - на ступень выше, потом еще, потом уже на суше.

Ну и в бассейне можно еще проводить разные процедуры - как на фото.

Обычная сцена для центра - маленькая пациентка идет после процедур, ее все знают, она всех знает, и все обязательно общаются друг с другом. Кстати, в честь праздника врачи центра решили подарить пациентам бесплатные процедуры - за свой счет. Это просто невероятно в наше время. В немалой степени желание ходить для маленького пациента - вопрос стимула. Пока ребенку шаги даются с трудом, пока он еще не понимает зачем это ему надо, нужны дополнительные усилия со стороны.

А вот и занятия у психолога - подсвеченный стол с песком. Можно рисовать, а можно просто поиграть.

Коллектив центра - но не весь, потому что выходной. В центре - Светлана Арефьева, создательница и директор Центра.

Когда я был в центре как раз был день людей с особыми потребностями и детям раздавали шарики.

А это - Ева. После двух занятий она стала ходить. Мы специально задержались в Центре, чтобы подождать, пока ее приведут родители и посмотреть на это чудо.

Сперва Ева не сильно хотела ходить, но шарики сделали свое дело и она стала носить их по ковру маме.

Тут будет много фотографий Евы, потому что мне очень тяжело отобрать их - и так тут далеко не все. Слишком много эмоций.

Сперва Ева ходила с соской

Но потом удовольствие от свободного движения затмило все.

Мы бежим к папе

А сверху шарики и мир прекрасен. Дети есть дети и свое "внезапное" умение ходить они воспринимают как просто нечто новое. Но видели бы вы лица родителей...

Если бы у Центра не было логотипа, я бы очень посоветовал им сделать его по мотивам фотографии ниже - ребенок первый раз в жизни выходит сам из кабинета. Первый раз в жизни, он сам, без чужой помощи, идет туда, куда хочет - исследовать этот прекрасный мир. То есть вообще сам. Родители чем-то заняты, но они ему уже не нужны, чтобы передвигаться. И только Марина, сотрудница Центра, провожает его взглядом. Для меня это очень символичное фото.

Фоторепортажі
9 та 10 листопада пройшов ювілейний Kyiv Food and Wine Festival

9 та 10 листопада пройшов ювілейний Kyiv Food and Wine Festival

Фестиваль рівно десять років і один місяць тому відбувся вперше. Наступний стався через півроку, далі він проходив усе частіше, якось навіть шість разів за рік. Він змінював локації: найпершою була G13 project studio, потім він переїхав до галереї «Лавра», п’ятий пройшов у «Д12», шостий розташувався у Гідропарку, і на ці дві локації він більше не повертався. Потім він надовго розташувався у Національному експоцентрі України (ВДНГ), проходив тут не весь час, але найчастіше. Головна мета фестивалю — пропагувати українське вино. Тому більшу частину ярмарку займають стенди вітчизняних виробників. Крім цього тут обов’язково проходить «школа вина», де розказується про різні алкогольні напої, як їх виробляють, як їх правильно споживати. Пізніше до неї додалася «школа сиру». В рамках фестивалю відбувся перший великий конкурс на краще українське вино, в якому якість оцінювали не лише професіонали, але й підготовлені аматори. Його результати тоді суттєво вплинули на ставлення до вітчизняних вин. Тут відбувалося багато різних активностей: і винні забіги, і конкурси на швидкість відкриття устриць, і створювалося фестивальне вино. Кілька разів фестивалю передував «Тиждень вина». Він містив лекції, дегустації — показові або ж оціночні, а з останніх і складалося дегустаційне змагання. Ці події відбувалися на інших локаціях, причому не лише в столиці. З початком великої війни фестиваль «став на паузу», але ті ж самі люди робили трохи менший «Brave Wine: вікенд найкращого українського вина» у приміщеннях колишнього заводу «Арсенал». А вже в травні цього року і знову на ВДНГ пройшов XX Kyiv Food&Wine Festival. Зараз на фестиваль приходять тисячі людей. Багато відвідувачів знають один одного не один рік. Утворився своєрідний відкритий клуб поціновувачів українського вина. Фестиваль змінив ставлення багатьох людей до вітчизняних продуктів. Ці роки українське ставало все більш модним та якісним. За ці десять років вітчизняне виноробство пройшло величезний шлях: суттєво змінилося законодавство, кількість виноробень виросла багатократно і все частіше вони отримують ліцензію. Суттєво зросла підготовка виноробів: вони охоче вчаться, і на коротких курсах, і у вітчизняних інститутах, і часто за кордоном. Попри те, що вони мали б бути конкурентами, вони охоче діляться досвідом. Все менше лишається областей України, де ще нема офіційних виробів. Велика заслуга в цьому фестивалю Kyiv Food and Wine. Фото зроблені 10 листопада 2024 року.  
21.11.2024 — 31 — 1263

У Києві спалахнула багатоповерхівка: серед постраждалих дитина

У Києві спалахнула багатоповерхівка: серед постраждалих дитина

20 листопада у Дніпровському районі Києва спалахнула багатоповерхівка. Постраждали двоє людей, в том числі дитина. Про це пише РБК-Україна з посиланням на ДСНС Києва. Про це повідомляють Контракти.UA. "20 листопада о 07:59 надійшло повідомлення про пожежу на проспекті Соборності, 17/2. Горіла квартира на четвертому поверсі 8-поверхового житлового будинку", - йдеться у повідомленні. До прибуття перших пожежно-рятувальних підрозділів, з квартири де виникла пожежа, самостійно евакуювались жінка та дитина. "Їх було передано медикам для огляду. Також, в ході гасіння та розвідки, з верхніх поверхів було виведено 20 осіб на свіже повітря", - зазначили у ДСНС. Причину та обставини виникнення пожежі встановлюватимуть правоохоронці.
20.11.2024 — 6 — 598

У Києві автомобіль на смерть збив жінку на

У Києві автомобіль на смерть збив жінку на "зебрі"

В Подільському районі Києва водій автомобіля насмерть збив жінку. Вона йшла по пішохідному переходу. Про це пише РБК-Україна з посиланням на повідомлення поліції Києва 20 листопада. Про це повідомляють Контракти.UA. Дорожньо-транспортна пригода відбулась вчора вранці, 19 листопада. "58-річний водій автомобіля Nissan, рухаючись по вулиці Івана Вигівського, скоїв наїзд на жінку, яка перетинала дорогу по нерегульованому пішохідному переходу", - йдеться у повідомленні. Як зазначили у поліції, внаслідок автопригоди 52-річна потерпіла отримала травми несумісні з життям та загинула на місці. "Поліцейські затримали керманича авто, він був тверезий. За скоєне йому загрожує до восьми років позбавлення волі", - зазначили у відомстві. Як повідомлялося, на початку листопада в Києві на Теремках автобус на великій швидкості протаранив авто, після чого вилетів на тротуар і врізався в кіоск. Загинули люди. Крім того, днями у Хмельницькому сталася аварія, в якій автомобіль влетів у зупинку громадського транспорту. Загинуло троє людей.
20.11.2024 — 3 — 491

РФ збільшує потужності з виробництва двигунів для ракет: супутникові знімки заводів

РФ збільшує потужності з виробництва двигунів для ракет: супутникові знімки заводів

Російська Федерація веде будівництво на п’яти заводах, які виробляють твердопаливні ракетні двигуни. Про це свідчать супутникові знімки, зроблені протягом 2024 року. Про це пише РБК-Україна з посиланням на Міжнародний інститут стратегічних досліджень (IISS).Про це повідомляють Контракти.UA. Як заявив співробітник IISS Фабіан Гінц, це будівництво може бути найамбітнішим розширенням військового виробництва Росії з часів СРСР. Зокрема, супутникові знімки свідчать про те, що роботи ведуться на кількох об'єктах. Ймовірно, мова йде про модернізацію занедбаних радянських підприємств та спорудження нової інфраструктури. Знімки вказують на те, що виробництво твердопаливних ракетних двигунів розташоване в Алтайському краї, Ростові-на-Дону, поблизу Москви, Санкт-Петербурга, а також у Пермі. "Така діяльність заслуговує на увагу, адже протягом останніх 30 років її не було. Лише у 2023 році, через три десятиліття після розпаду СРСР, було зафіксовано суттєві інвестиції у сфери розширення та модернізації", - зазначив Гінц. Він зауважив, що наразі немає достовірної інформації про типи двигунів, які виробляються на території комплексу Бійськ II, що в Алтайському краї. Однак дані однієї з компаній РФ свідчать про те, що там виробляють двигуни як для радянських балістичних ракет, так і для нових ракет "Булава", що можуть нести ядерну зброю. "У розсекреченому документі ЦРУ згадується, що на цьому об'єкті могли виробляти верхню частину корпусу двигуна для ракетного комплексу Тополь", - додає Гінц. Нагадаємо, РБК-Україна писало про те, що Росія цієї осені розробила безпілотник під назвою "Гарпія-3". Зокрема провела його льотні випробування за участю китайських фахівців.
19.11.2024 — 5 — 831

Українські розвідники з'ясували

Українські розвідники з'ясували "начинку" російського дрона "Гербера"

Російський дрон "Гербера" імітує "популярний" у окупантів "Шахед". Він часто використовується для перевантаження української ППО. Про це пише РБК-Україна з посиланням на ГУР. Про це повідомляють Контракти.UA. За даними розвідників, Росія складає такі багатозадачні БПЛА на заводі у місті Єлабуга. "Апарат "Гербера" може нести бойову частину як камікадзе та проводити радіоелектронну розвідку, зокрема для виявлення позицій ППО та фіксації влучань інших ударних дронів", - йдеться у повідомленні. Імітація "Шахеда" Цей БПЛА імітує Shahed-136/Герань-2 та масово використовується Росією для перевантаження української протиповітряної оборони. "За рахунок використання простих матеріалів (фанера, пінопласт) "Гербера" в десятки разів дешевша за Shahed/Герань. Утім будова цього дрона містить вже звичний для російської зброї набір компонентів іноземних виробників", - зазначили в ГУР. З чого складаються ці БПЛА Дослідження збитих зразків засвідчили, що росіяни виготовляють "Герберу" за китайським прототипом з використанням завезених з Китаю іноземних компонентів. "Розробник БПЛА - китайський виробник авіамоделей Skywalker Technology Co., Ltd., який також виробляє фюзеляжі та організовує поставки комплектів в Росію. Постачання відбувається за посередництва третіх компаній", - розповіли в ГУР. Крім того: Завадозахищена антена (CRPA) дрона містить чіпи Analog Devices та Texas Instruments (США), NXP Semiconductors (Нідерланди). В універсальному польотному контролері - також компоненти, виготовлені компаніями Texas Instruments, Atmel (США), STMicroelectronics, U-Blox (Швейцарія), NXP Semiconductors (Нідерланди), XLSEMI (КНР). Для наведення на ціль пілотом (за принципом FPV-дрона) баражуючої версії БПЛА та ведення повітряної розвідки "Гербера" оснащена китайськими камерою з трьохосьовим підвісом Topotek KHY10S90 та модемом Xingkai Tech Mesh Network XK-F358. Двигун DLE60 - виробництва китайської Mile Hao Xiang Technology Co, Ltd. Влітку 2024 року ця компанія потрапила під санкції США за постачання до Росії. Використання дронів Росією у війні в Україні Російські війська постійно використовують дрони для атак по Україні. Наприклад, 17 листопада під час ракетно-дронового удару РФ використала 90 безпілотників. При цьому загарбники постійно намагаються перевантажити українську ППО, використовуючи різні види БПЛА. Наприклад, нещодавно повідомлялося, що Росія почала використовувати дрони-приманки під час атак по Україні. Вони також імітують "Шахеди". Крім того, росіяни мають у планах вийти на цілодобові атаки безпілотниками.    
18.11.2024 — 3 — 965