Контракти.ua

432  —  01.10.25
Заморозки будуть звичним явищем: прогноз Укргідрометцентру на жовтень
Заморозки будуть звичним явищем: прогноз Укргідрометцентру на жовтень

У жовтні 2025 року середня температура повітря в Україні коливатиметься від +7 до +13 градусів. Це приблизно на 1 градус вище від кліматичної норми.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прогноз, розміщений на сайті Укргідрометцентру. Про це повідомляють Контракти.UA.

Синоптики зазначають, що заморозки у першій половині жовтня для України є звичним явищем.

Перехід середньої добової температури нижче +8 градусів відбудеться у третій декаді жовтня. У більшості північних областей похолодання розпочнеться вже у другій декаді, а на півдні та Закарпатті – на початку листопада.

Абсолютний мінімум температури у жовтні коливається від -5 до -16 градусів. У північних, центральних, східних регіонах та в Карпатах місцями можливі -17...-23 градуси, а в Криму зазвичай -0...-3.

Максимальні ж показники становлять +26...+34 градуси. У Запорізькій області та Криму вони сягають +35, а на високогір’ї Карпат - до +20...+21 градуса.

За прогнозом, місячна кількість опадів складе 31 - 77 мм. У Карпатах та горах Криму очікується від 51 до 101 мм, що становить близько 80 - 120% норми.

За багаторічними спостереженнями, середній показник опадів для жовтня становить 29 - 54 мм. У горах він значно вищий: у Карпатах 64 - 84 мм, на Закарпатті 86 - 106 мм, а на високогір’ї Карпат може досягати 129 мм.

Статьи по теме
Погода в Україні різко зміниться: прогноз на 7-8 лютого
Погода в Україні різко зміниться: прогноз на 7-8 лютого

Міцний мороз відступить у всіх регіонах, разом з потеплінням прийде значна кількість опадів.
вчера, 09:16 — 224

Що готує погода киянам на вихідні: прогноз на 7 лютого в Києві
Що готує погода киянам на вихідні: прогноз на 7 лютого в Києві

Київ накриє сніг та ожеледиця.
вчера, 07:36 — 252

Потепління буде недовго: якою буде погода в Києві та коли повернуться морози
Потепління буде недовго: якою буде погода в Києві та коли повернуться морози

Київ опинився у полоні потужного снігопаду, який паралізував ключові траси та мости. Поки комунальники борються зі стихією, синоптики попереджають про нову хвилю арктичного холоду.
06.02 — 248