Контракти.ua

2698  —  01.06
Яким буде літо 2025
Яким буде літо 2025

Метеорологічне (кліматичне) літо вже почалося на більшій частині території України, за винятком західних областей, де ще триває період аномально холодної погоди.

Про це заявив синоптик Ігор Кібальчич, повідомляють Контракти з посиланням на ZN.ua.

Червень, як показує статистика останніх років, позиціонується як помірно теплий місяць з достатньою кількістю опадів.

Цього року перший календарний місяць літа очікується теплим по всій Європі, з максимальними відхиленнями від норми в районі Балканського півострова, Туреччини та Польщі. В Україні також очікується теплий червень із середньомісячною температурою в межах +18…+23 °С, що на 0,5 – 1,8 °С вище норми. Кількість опадів прогнозується в межах норми, місцями на заході та півночі на 20 – 40 % менше норми.

Рекордної спеки в червні не передбачається, але повторюваність небезпечних погодних явищ, таких як сильні зливи, град і шквали, може бути досить високою. Тому слід уважно стежити за прогнозами та оперативними штормовими попередженнями від офіційних джерел.

У липні, традиційно, найчастіше спостерігаються найспекотніші дні, коли денна температура сягає +35 °С і вище, а вночі не опускається нижче +20 °С (так звані тропічні ночі). Цей рік також не буде винятком. Найбільш ймовірний період із денною температурою понад +30 °С очікується в другій половині місяця. Подібні показники вже практично є нормою для нашого регіону, а тривалі хвилі спеки (від англ. – «heat wave») стають все більш екстремальними, особливо в південних, центральних та східних областях. Кількість опадів у липні очікується дещо нижчою за норму, у зв’язку з чим існують ризики виникнення природних пожеж і розвитку ґрунтової посухи в деяких областях України. Середня температура липня також прогнозується вище норми на 0,7 – 2,0 °С і коливатиметься в межах +20…+25 °С.

У серпні спекотна погода передбачається на більшій частині території України, особливо в першій половині місяця. У цей період зазвичай спостерігаються місцеві синоптичні процеси та панування тропічних і субтропічних повітряних мас, що мають пустельне походження (із північних районів Африки або Середньої Азії). Тому температурний фон, з великою ймовірністю, перевищуватиме норму на 2,0 – 2,5 °С. Втім, рекордів спеки, подібних до тих, що фіксувалися торік, наразі не передбачається. Кількість опадів буде традиційно меншою за норму, особливо на Лівобережжі, де існують ризики розвитку тривалої посухи.

Таким чином, середня літня температура у 2025 році прогнозується вищою за кліматичну норму приблизно на 1,1 – 2,5 °С.

«Разом з тим, жоден із місяців не стане рекордно спекотним, оскільки наразі немає передумов для цього. Опади розподілятимуться територією нерівномірно, місцями фіксуватимуться сильні зливи, і загалом літній сезон відзначиться підвищеною грозовою діяльністю та частішими випадками небезпечних і стихійних погодних явищ конвективного походження», – розповів Ігор Кібальчич.

Статьи по теме
Україну 12 листопада накриє дощами й мрякою: синоптик попередила, хто промокне найбільше
Україну 12 листопада накриє дощами й мрякою: синоптик попередила, хто промокне найбільше

Впродовж дня - середи, 12 листопада - в Україні переважатиме волога погода. При цьому в деяких областях опади можуть бути "більш відчутні".
вчера, 07:36 — 318

Якою буде зима в Україні: синоптики приголомшили прогнозом
Якою буде зима в Україні: синоптики приголомшили прогнозом

Снігопади цієї зими не будуть рясними. Нові прогнози показують, що Ла-Нінья зробить погоду в Україні м’якою, а березень буде схожий на ранню весну.
11.11 — 7534