Російська державна нафтова компанія "Роснєфть" та індійський приватний нафтопереробний гігант Reliance Industries уклали рекордну угоду. Вона передбачає постачання 500 000 барелів нафти щодня протягом наступних 10 років.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на Reuters. Про це повідомляють Контракти.UA.
Зазначається, що це перетворює угоду на найбільше енергетичне партнерство між двома країнами, вартість якого оцінюється у 13 млрд доларів на рік за поточними ринковими цінами.
Ключові деталі угоди:
Індія, яка не підтримує санкції проти Росії, стала найбільшим імпортером російської нафти після обмеження закупівель із боку ЄС. Завдяки знижкам на російські сорти, такі як Urals, індійські нафтопереробники отримують значну економічну вигоду.
Ця угода також є викликом для нафтових виробників Близького Сходу, зокрема Саудівської Аравії, оскільки конкуренція за частку індійського ринку залишається гострою.
Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, проти РФ були запроваджені численні санкції, у тому числі стосовно її нафтової галузі.
"Роснєфть", я найбільша нафтова компанія Росії, потрапила під світові обмеження, як і сама російська нафта.
Наприклад, санкції проти російсьої нафти включали ембарго на її імпорт морським шляхом. З лютого 2023 року ембарго поширилося на нафтопродукти (наприклад, дизельне паливо). Пізніше країни G7, ЄС та Австралія запровадили цінову стелю на російську нафту.
Проти "Ронєфті" були застосовані такі санкції:
Нагадаємо, що адміністрація президента США Джо Байдена готує нові санкції проти експорту російської нафти.
У коментарі РБК-Україна експерт розповіла про умови відмови Індії від російської нафти.