Контракти.ua

260  —  28.04
Індія знову почала приймати підсанкційні танкери з нафтопродуктами РФ, - Reuters
Індія знову почала приймати підсанкційні танкери з нафтопродуктами РФ, - Reuters

Підсанкційне судно "Совкомфлота" злило мазут у порту на заході Індії. Країна знову почала приймати танкери РФ після короткочасної перерви.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Судно "СКФ Балтика" перевозить 90 000 тонн мазуту для оператора найбільшого у світі нафтопереробного комплексу в Джамнагарі Reliance Industries. Джерела видання запевняють, що судно залишить порт у п'ятницю після повного розвантаження.

Зазначається, що індійські нафтопереробні заводи, у тому числі Reliance, почали побоюватися приймати вантажі від кораблів "Совкомфлота" після того, як 23 лютого США запровадили санкції проти російського судноплавного гіганта.

Однак під час візиту до Індії на початку цього місяця офіційні особи США зазначили, що Вашингтон хоче стабільного світового постачання нафти і не просили Індії скоротити імпорт російської нафти. Ще один танкер "Володимир Тихонов" має прибути в Індію наступного тижня із російською нафтою.

Індійська компанія Reliance переважно купує російську нафту, але також імпортує мазут для переробки на своїй установці коксування для виробництва очищеного палива. Джерела видання вказують, що нові індійські нафтопереробні заводи планують приймати російські нафтові вантажі, завантажені на судна "Совкомфлота".

Санкції проти російської нафтової галузі

Країни Заходу запровадили низку обмежень, у тому числі й стелю цін на нафту, щодо Росії, щоб зменшити її дохід. Проте Кремль продовжує оминати обмеження, продаючи нафту та нафтопродукти до Індії.

Нещодавно Bloomberg писало, що РФ почала продавати сорт нафти Urals по 75 доларів за барель. Це на чверть дорожче за стелю цін на нафту.

А вчора стало відомо, що Індія надала дозвіл на морське страхування чотирьом російськими фірмами, що дозволить Кремлю бути менш залежним від послуг західних компаній.

Статьи по теме
Західні компанії списали 100 млрд доларів після уходу з території Росії, - Reuters
Західні компанії списали 100 млрд доларів після уходу з території Росії, - Reuters

Відхід корпорацій з території Росії після вторгнення в Україну в 2022 році обійшовся іноземним компаніям у 107 млрд доларів у вигляді списань та втраченої вигоди.
29.03 — 407

Нові санкції США загрожують продажам російської нафти до Індії, - Reuters
Нові санкції США загрожують продажам російської нафти до Індії, - Reuters

Нові санкції США щодо Москви загрожують знизити продажі російської нафти Індії, найбільшому покупцю російської морської нафти.
29.02 — 385

США запровадили санкції проти російської танкерної групи
США запровадили санкції проти російської танкерної групи "Совкомфлот", - Reuters

Міністерство фінансів США запровадило санкції проти провідної російської танкерної групи "Совкомфлот" (FLOT.MM). Рішення ухвалене для зменшення доходів Росії від продажу нафти, які вона може використати для підтримки вторгнення в Україну.
26.02 — 410