Контракти.ua

640  —  09.12
В Україні змінили правила продажу БАДів: які харчові добавки зникнуть з прилавків
В Україні змінили правила продажу БАДів: які харчові добавки зникнуть з прилавків

Верховна Рада України у четвер, 5 грудня, підтримала в другому читанні законопроєкт №11389, який удосконалює регулювання виробництва та обігу харчових добавок. Документ підтримали 259 народних депутатів.

Про це пише РБК-Україна із посиланням повідомлення у Facebook міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка. Про це повідомляють Контракти.UA.

Новий законопроєкт встановлює чіткі правила для введення дієтичних добавок в обіг. Він надає Міністерству охорони здоров’я право затверджувати перелік дозволених вітамінів, мінералів та інших речовин з поживними або фізіологічними властивостями, а також визначати їхні максимально допустимі дози, дозволені до застосування у дієтичних добавках.

Документ також передбачає посилення відповідальності за виробництво та продаж харчових добавок, що не відповідають законодавчим вимогам. Крім того, унормовано процедуру подання повідомлень про введення добавок в обіг, ведення реєстру таких повідомлень і їх публікацію на офіційному сайті Держпродспоживслужби.

Після першого читання документ зазнав змін, зокрема уточнено підстави для штрафів операторів ринку, які не дотримуються законодавчих норм.

Міністр зазначає, що новий закон спрямований на захист споживачів від недобросовісної продукції, яка може вводити в оману щодо своїх властивостей.

"У багатьох випадках ефективність таких засобів не підтверджена, а маркування може бути оманливим. Недоброчесні виробники нерідко заявляють, що їхні продукти мають лікувальні властивості, хоча це не відповідає дійсності. Це не лише знижує довіру до ринку, а й ставить під загрозу здоров’я наших громадян", – зазначає Ляшко.

Раніше ми розповідали, що законопроєкт №11389 передбачає приведення українського законодавства у сфері обігу біологічно активних добавок до вимог Європейського Союзу.

Нагадаємо, генетик і біогеронтолог Олександр Коляда в інтерв'ю РБК-Україна розповів, що біологічно активні добавки, які маркетологи часто рекламують як засоби "для покращення здоров'я", не завжди приносять користь. За словами вченого, БАДи можна умовно поділити на шкідливі, корисні та безглузді. Проте вживання добавок не компенсує негативних звичок, таких як недосипання чи зловживання алкоголем.