Контракти.ua

724  —  25.09
Кремль змінює характер брязкання "ядерною шаблею" перед країнами Заходу, - ISW
Кремль змінює характер брязкання

Москва переглядає ефективність брязкання "ядерною шаблею" щоб вплинути на політичні дебати у країнах Заходу стосовно дозволу ЗСУ атакувати західною зброєю військові об'єкти на теренах Росії.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на звіт Інституту вивчення війни (ISW). Про це повідомляють Контракти.UA.

У звіті послалися на статтю у виданні The Washington Post. В ній зазначається, що російський диктатор Володимир Путін почав усвідомлювати втрату західними чиновниками ефективності ядерних погроз. У зв'язку з цим, диктатор, імовірно, розробляє невизначену, більш нюансовану й обмежену інформаційну відповідь на майбутню згоду Заходу на удари ЗСУ далекобійною зброєю по об'єктах на території Росії.

За словами наведеного в публікації неназваного російського чиновника, в Москві усвідомили, що ядерні загрози "нікого не лякають". А російський академік, що має тісні зв'язки з високопоставленими російськими дипломатами, зазначив, що партнери Росії на "Глобальному Півдні" дуже незадоволені ядерними погрозами.

У звіті зазначається, що Інститут вивчення війни не може самостійно перевірити правдивість джерел Washington Post. Однак ці повідомлення узгоджуються з різними оцінками ISW щодо того, як Кремль використовує "ядерне брязкання шаблею" для стримування Заходу, та що такі меседжі не свідчать про готовність Росії застосувати ядерну зброю.

"Тонко завуальовані погрози Кремля про ядерну конфронтацію спрямовані на зрив та відтермінування ухвалення ключових рішень у політичних дискусіях на Заході щодо подальшої військової допомоги Україні. ISW продовжує вважати, що Росія дуже малоймовірно застосує ядерну зброю в Україні або деінде", - йдеться у звіті.

Ядерні погрози Росії

З початку повномасштабної війни Володимир Путін багато разів погрожував застосувати проти України ядерну зброю.

В ЦРУ зазначили, що ризик ядерного удару існував восени 2022 року, коли ЗСУ успішно контратакували у Харківській області.

Згодом директор ЦРУ Вільям Бернс зазначив, що Путін буде регулярно погрожувати війною країнам Заходу, але таких погроз не слід боятися.

Американський генерал Девід Петреус переконаний, що Росія не буде застосовувати навіть тактичну ядерну зброю, вже не говорячи про стратегічну.

Статьи по теме
Кремль збільшує витрати на оборону і намагається приховати це від населення, - ISW
Кремль збільшує витрати на оборону і намагається приховати це від населення, - ISW

Уряд РФ планує збільшити витрати на оборонні потреби у 2025 році. Водночас, у Кремлі акцентують увагу на запланованих витратах на соціальну сферу й уникають теми зростання оборонних витрат.
01.10 — 260

РФ побоюється, що Захід дозволить Україні використовувати далекобійну зброю, - ISW
РФ побоюється, що Захід дозволить Україні використовувати далекобійну зброю, - ISW

Влада РФ докладає значних зусиль, щоб Захід не дозволив Україні використовувати надану далекобійну зброю для ударів по Росії. Це свідчить про глибоке занепокоєння РФ.
01.10 — 1212

Кремль через платформу
Кремль через платформу "Друзі миру" хоче показати Україну противником переговорів, - ISW

Днями Китай оголосив про створення платформи "Друзі миру", яка нібито спрямована на сприяння припиненню війни в Україні. Кремль, ймовірно, використовуватиме її, щоб представити Україну як таку, що не бажає проводити переговори.
29.09 — 630