Контракти.ua

1212  —  01.10
РФ побоюється, що Захід дозволить Україні використовувати далекобійну зброю, - ISW
РФ побоюється, що Захід дозволить Україні використовувати далекобійну зброю, - ISW

Влада РФ докладає значних зусиль, щоб Захід не дозволив Україні використовувати надану далекобійну зброю для ударів по Росії. Це свідчить про глибоке занепокоєння РФ.

Передає РБК-Україна із посиланням на звіт американського Інституту вивчення війни (ISW). Про це повідомляють Контракти.UA.

Перш ніж зробити висновок, аналітики в якості прикладу наводять недавню статтю The New York Times. Так, 26 вересня, газета з посиланням на неназваних американських чиновників повідомила, що оцінки розвідки США "зменшують" вплив українських ударів по РФ на хід війни за допомогою ракетних систем великої дальності, наданих Америкою, Британією та Францією. Висновки розвідки пов'язані з обмеженою кількістю такої зброї в України та невизначеності щодо майбутніх поставок більш далекобійних систем.

При цьому NYT зазначило, що офіційні особи у збройних силах США та адміністрації Байдена, які підтримують зміну політики, заявили, що надана Заходом зброя дозволить Україні завдавати ударів по більш віддалених російських базах і складах боєприпасів. Це, у свою чергу, змусить російських військових перемістити склади боєприпасів, командні пункти, бойові вертольоти та інші матеріальні засоби із зони дії західних ракет. Чиновники додали, що це значно ускладнить російські лінії постачання в Україні.

Висновок ISW

ISW пише, що навіть невелика кількість успішних українських далекобійних ударів може мати асиметричну дію та спонукати російські сили перемістити значні військові та складські об'єкти за межі досяжності західної зброї і далі від лінії фронту, що ускладнить російську логістику поблизу України.

Як приклад, влітку 2022 року ЗСУ завдали серію ударів з HIMARS по російських складах боєприпасів на території окупованої України. Це змусило росіян розосередити склади боєприпасів, що у свою чергу знизило ефективність російської логістики.

Виходячи з цього ISW дійшло висновку, що російська влада, ймовірно, стурбована тим, як переміщення складів боєприпасів та інших критично важливих об'єктів зберігання далі від лінії фронту та за межі досяжності західних систем вплине на наступальні можливості Росії в Україні.

Крім того, аналітики пишуть, що схоже, влада РФ робить значні риторичні зусилля, щоб не дозволити Заходу провести ще одну таку ж значну ударну кампанію.

Нагадаємо, що Міністр закордонних справ Британії Девід Леммі очікує, що рішення щодо зняття обмежень з України для ударів по Росії буде ухвалено до початку зими.

"Насправді, саме зараз той момент, адже ми переходимо з осені в зимовий період, коли Захід повинен продемонструвати свою сміливість і абсолютну відданість", - сказав глава МЗС Британії.

Статьи по теме
Кремль збільшує витрати на оборону і намагається приховати це від населення, - ISW
Кремль збільшує витрати на оборону і намагається приховати це від населення, - ISW

Уряд РФ планує збільшити витрати на оборонні потреби у 2025 році. Водночас, у Кремлі акцентують увагу на запланованих витратах на соціальну сферу й уникають теми зростання оборонних витрат.
01.10 — 252

Кремль через платформу
Кремль через платформу "Друзі миру" хоче показати Україну противником переговорів, - ISW

Днями Китай оголосив про створення платформи "Друзі миру", яка нібито спрямована на сприяння припиненню війни в Україні. Кремль, ймовірно, використовуватиме її, щоб представити Україну як таку, що не бажає проводити переговори.
29.09 — 630

Кремль змінює характер брязкання
Кремль змінює характер брязкання "ядерною шаблею" перед країнами Заходу, - ISW

Москва переглядає ефективність брязкання "ядерною шаблею" щоб вплинути на політичні дебати у країнах Заходу стосовно дозволу ЗСУ атакувати західною зброєю військові об'єкти на теренах Росії.
25.09 — 724