Контракти.ua

630  —  29.09
Кремль через платформу "Друзі миру" хоче показати Україну противником переговорів, - ISW
Кремль через платформу

Днями Китай оголосив про створення платформи "Друзі миру", яка нібито спрямована на сприяння припиненню війни в Україні. Кремль, ймовірно, використовуватиме її, щоб представити Україну як таку, що не бажає проводити переговори.

Про це пише РБК-Україна із посиланням на звіт американського Інституту вивчення війни (ISW). Про це повідомляють Контракти.UA.

Аналітики зазначили, що 26 вересня глава МЗС Китаю Ван І оголосив, що Китай, Бразилія, Пакистан та "інші країни-однодумці на глобальному півдні" незабаром створять платформу "Друзі миру". Анонсований майданчик нібито спрямований на сприяння "інклюзивному діалогу" для пошуку рішення щодо припинення війни в Україні.

При цьому експерти нагадали, що КНР регулярно просувала свій альтернативний мирний план, дозволяючи російським чиновникам зображувати готовність до сумлінних переговорів з Україною. Це, у свою чергу, відбувалося незважаючи на постійні заяви Кремля, умови якого були рівносильними повній капітуляції України або прямо відкидали переговори.

В ISW дійшли висновку, що Кремль, ймовірно, просуватиме нову платформу "Друзів миру" і використовуватиме свою підтримку численних альтернативних мирних зусиль, щоб хибно представити Україну як таку, що не бажає вести переговори.

Нагадаємо, що вчора угорський міністр закордонних справ Петер Сійярто заявив, що Угорщина приєднається до платформи "Друзі миру", яку організовують Китай і Бразилія. Ба більше, за його словами, до цієї ініціативи вже долучилися 15 країн, серед яких Туреччина, Казахстан, Саудівська Аравія, Мексика, Замбія та Кенія.

Статьи по теме
Кремль збільшує витрати на оборону і намагається приховати це від населення, - ISW
Кремль збільшує витрати на оборону і намагається приховати це від населення, - ISW

Уряд РФ планує збільшити витрати на оборонні потреби у 2025 році. Водночас, у Кремлі акцентують увагу на запланованих витратах на соціальну сферу й уникають теми зростання оборонних витрат.
01.10 — 252

РФ побоюється, що Захід дозволить Україні використовувати далекобійну зброю, - ISW
РФ побоюється, що Захід дозволить Україні використовувати далекобійну зброю, - ISW

Влада РФ докладає значних зусиль, щоб Захід не дозволив Україні використовувати надану далекобійну зброю для ударів по Росії. Це свідчить про глибоке занепокоєння РФ.
01.10 — 1212

Кремль змінює характер брязкання
Кремль змінює характер брязкання "ядерною шаблею" перед країнами Заходу, - ISW

Москва переглядає ефективність брязкання "ядерною шаблею" щоб вплинути на політичні дебати у країнах Заходу стосовно дозволу ЗСУ атакувати західною зброєю військові об'єкти на теренах Росії.
25.09 — 724