Контракти.ua

414  —  05.07
"Небезпечна для здоров'я людей": синоптикиня попередила про аномальну спеку в липні

Відомо, що у Дніпрі показники на термометрах вже сягнули +38 градусів.

Синоптики у багатьох областях України вже зафіксували рекордні температурні показники для липня. Пише УНІАН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Найспекотнішими залишаються південні та східні регіони, а також Дніпропетровська та Кіровоградська область. Про це розповіла синоптикиня Анжеліка Ганчук в інтерв'ю для NV та пояснила, чому дощі не приносять полегшення.

"Наприклад, у Дніпрі показники на термометрах днями сягнули позначки +38 градусів, - рекорд регіону для цієї пори. Найнижчі температури найближчим часом будуть на заході, а також у Житомирській та Вінницькій областях - в межах +20…+29 градусів. А от на півночі та в більшості центральних областей буде +29…+34 градуси. Найспекотнішим залишатиметься південь та схід, а також Дніпропетровська й Кіровоградська області: тут фіксуватимуться значення понад +30 градусів вдень, а в окремих місцях і понад +35, а коли температура повітря перевищує +35, це вважається сильною спекою, небезпечною для здоров’я людей", - зазначила фахівець.

За її словами, ймовірність дощів присутня, проте поле високого тиску та антициклони із заходу та сходу стримують циклони із півночі та півдня. Внаслідок чого країна опинилась у своєрідній перехідній зоні.

"Наче й надійшла волога, але нам не вистачає певних синоптичних процесів, щоб вона трансформувалася в дощ. Принаймні, за прогнозами Укргідрометцентру по Україні до п’ятниці включно очікуються короткочасні зливові дощі, але дуже локальні. І якщо 4 липня це стосується переважно заходу, то 5 липня трохи вологи отримають південь та лівобережна частина країни", - підкреслила синоптикиня.

Ганчук додала, що на вихідних варто чекати на погоду без опадів по всій території України. Водночас спека дістанеться й до західних областей, температура повітря там складатиме +30 градусів.

"Початок наступного тижня у нас буде дуже спекотним, а в середині тижня температура наближатиметься до +40, особливо це стосується центру та півдня нашої країни. Ми вже бачимо, що липень буде спекотнішим за норму. На скільки саме, рано говорити, але однозначно будуть нові температурні рекорди", - попередила експерт.