Багато українців плутає поняття віскі і бурбон.
Але якщо ви зрозумієте різницю між цими двома алкогольними напоями, то зможете краще підбирати правильне закушування, відкриваючи для себе нові смаки. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.
Віскі — це міцний алкогольний напій, який охоплює велику кількість різних сортів. Буває японський, канадський, шотландський віскі, а бурбон — це ще один сорт цього напою. Він, мабуть, є найвідомішою домашньою версією серед жителів США, адже бурбон готують з кукурудзи, яка є основним ферментованим зерном американців.
Не кожне віскі може бути бурбоном. Щоб його так класифікувати, напій повинен на 51% складатися з кукурудзи. Зазвичай використовують солодкий тип цієї культури. Також існують й інші вимоги. Зокрема, одне з правил стосується деревини, в якій витримують цей напій. Використовують для цього лише дубові обвуглені бочки (водночас — тільки американський білий дуб). Процес обвуглювання — це потрапляння полум'я на внутрішні стінки ємності. Завдяки теплу всередині виникають сполуки, які й асоціюються зі смаком віскі.
Також бурбон витримують лише у нових бочках, що відрізняє його від інших міцних алкогольних напоїв, які можна витримувати у тих ємностях, які вже раніше використовувалися для цього. Тобто бурбон має певну чистоту, оскільки його смак не вбирає в себе нотки інших напоїв.
Хоча майже 95% бурбону виготовляється в Кентуккі (США), він не обов'язково повинен походити з цього штату. Кентуккі донині залишається справжнім оплотом бурбону, адже тут вирощують кукурудзу, яка підходить для його виготовлення. Клімат також є сприятливим для витримування бурбону.
Якщо ви обираєте бурбон в подарунок, можете також звернути увагу на напої, що виготовлені в Техасі (Balcones) або Вашингтоні (Dry Fly). Тут виробники часто експериментують з різними зернами, щоб отримати цікаві варіанти смаку.
Ще однією важливою річчю, яку потрібно знати про бурбон, є його міцність. В готовому продукті вона повинна бути не менш ніж 40%. Якщо говорити про різні сорти віскі, то, безперечно, бурбон є солодшим, дещо м'якшим. Його часто додають як інгредієнт до різних коктейлів.