Кріп, петрушка, зелена цибуля, салат тощо швидко в'януть і втрачають свої смакові властивості. Як найкраще зберігати свіжу зелень, щоб вона залишалася такою до 50 днів?
Насамперед важливо після збирання зелені на городі або придбання її в магазині одразу перебрати листочки, прибрати зіпсовані та ті, що підгнили. Також обов'язково відірвіть коріння. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.
Головна порада щодо зберігання кропу, петрушки, зеленої цибулі та будь-якої іншої зелені, полягає в тому, що її потрібно ретельно промивати перед зберіганням. На листочках живуть бактерії, які можуть "перебратися" всередину стебла, і тоді позбутися їх буде проблематично. Вживання такої зелені може спричинити розлади шлунку.
Миють зелень не під проточною водою, а набирають рідину до глибокої миски. Воду змінюють кілька разів, поки вона не буде залишатися чистою.
Потім зелень просушують. Для цього її потрібно струсити, викласти на паперовий рушничок, трохи ним промокнути. Існують і спеціальні сушарки з центрифугою. Зверніть увагу, що зберігати можна лише ту зелень, яка повністю висохла.
Можна зберігати зелень у будь-якому прохолодному місці. Тобто це не обов'язково повинен бути холодильник. Чудово підійдуть комора, льох, нижня полиця в шафі на кухні. А ось у світлому місці зберігати зелень не рекомендується, тому що пряме сонячне проміння руйнує вітамін С.
Якщо ви все ж збираєтеся зберігати зелень у холодильнику, варто звернути увагу на температурний режим (не вище +4 градусів). Також у сучасних холодильниках є спеціальні відсіки для зберігання зелені. Якщо такого немає, підійде нижня поличка. Зелень, та й інші продукти, не варто притуляти до задньої стінки — вони можуть замерзнути.
Різні види зелені потрібно зберігати окремо, адже кожен має свій специфічний аромат. Також для кожного виду зелені існують окремі правила зберігання:
Якщо зелень вже трішки зів'яла, є кілька методів, які допоможуть повернути їй свіжий вигляд.
Петрушку і кріп потрібно поставити до ємності з водою (300-400 мл рідини на пучок) і додати одну чайну ложку оцту, перемішати. Потримати у воді не менше години.
Листя салату можна на 20 хвилин замочити в теплій воді.
Якщо зів'яла зелена цибуля, її радять помістити до ємності з водою та кількома дрібками солі.
Будь-яку зелень, навіть якщо вона сильно зів'яла, можна відновити, якщо сполоснути її в гарячій воді, а потім одразу опустити в холодну.