Контракти.ua

248  —  27.04
Поради, як і коли правильно садити огірки у відкритий ґрунт, коли садити за місячним календарем
Поради, як і коли правильно садити огірки у відкритий ґрунт, коли садити за місячним календарем

Потепліло, скоро прогріється земля і можна буде садити огірки на дачі, біля садиби, одним словом, у відкритому ґрунті.

Розповідаємо, коли саме висаджувати огірки, насінням чи розсадою, як це краще робити. Пише ТСН. 

Коли садити огірки на розсаду

Огірки можна зразу висівати у відкритий ґрунт, а той, хто хоче отримати більш ранній урожай, може висадити огірки розсадою. Зробити це ще не пізно, зазвичай висівають огірки на розсаду в домашніх умовах в середині квітня і до початку травня. Сіянці будуть готові для пересадки за три тижні після посіву. Довго їх тримати в домашніх умовах не можна, потрібно буде висадити у відкритий ґрунт.

Як підготувати насіння огірків до садіння

Перед садінням насіння потрібно відсортувати, відібравши браковане. Це можна зробити, опустивши його у слабосолоний розчин, в якому браковане насіння одразу спливе. Перед садінням насіння можна прогріти в духовці та знезаразити, обробити стимуляторами росту та загартувати. Щоб загартувати насіння, його загортають у вологу тканину і на 2 дні кладуть до холодильника. А інкрустоване та дражоване насіння, куплене в спеціалізованому магазині (таке насіння збагачене росторегулювальними та знезаражувальними речовинами), можна сіяти зразу.

Як правильно сіяти огірки на розсаду

Ємності, краще індивідуальні, наповнити ґрунтом для розсади, викласти по одну-дві насінини на глибину до 2 см. Полити краще з пульверизатора. Після поливу посіви накрити плівкою або пластиковою кришкою та поставити до теплого місця. Коли з'являться прорості, ємність слід переставити на сонячне місце. Поливати прорості потрібно шляхом обприскування.

Коли садити, сіяти огірки у відкритий ґрунт

Висаджувати розсаду і насіння огірків можна, коли температура підніметься до +16-18°C. За температури, нижчої за +5°C, огірки гинуть, і про це потрібно пам'ятати. Тому сіяти насіння необхідно, коли пройде загроза заморозків, а нічна температура триматиметься на рівні +8°C і вище. За прогнозами погоди, цьогоріч потрібна для огірків температура очікується у травні, отже, у відкритий ґрунт огірки можна висаджувати, висівати у травні. На півдні, де тепліше, це можна зробити наприкінці квітня. А щоб збирати урожай все літо, огірки можна висаджувати в декілька етапів - в травні, червні.

Як правильно садити огірки у відкритий ґрунт

Огірки люблять сонце, тому місце для грядки потрібно вибирати на сонці, захищеному від вітрів. Ґрунт має бути пухким та родючим. Перед посадкою можна додати перегній або компост. Добре, коли огірки висаджують на місцях, де раніше росли капуста, картопля, цибуля, помідор, перець, морква. Не люблять огірки гарбузових культур.

Для садіння роблять борозни завглибшки 2-4 сантиметри на відстані 70 сантиметрів одна від одної. Борозни зволожують, кладуть насіння на відстані 5-10 сантиметрів. Після чого присипають ґрунтом і поливають. Вздовж грядки рекомендується встановити опори, на яких огірки зможуть плестися.

Коли садити огірки за місячним календарем

Висхідний місяць сприятливо впливає на огірки, саме в цей час їх садять, зрошують та підгодовують. Згідно з посівним календарем на травень 2024 року, найкращими датами для посіву огірків будуть 9-13, 17-22.

Статьи по теме
Як почистити білі кросівки в домашніх умовах: найкращі поради
Як почистити білі кросівки в домашніх умовах: найкращі поради

Як відчистити білі кросівки в домашніх умовах від жовтизни, як почистити шкіряні кросівки, із замші, текстилю.
18.06 — 280

Як подбати про безпеку оселі перед поїздкою: поради від поліції
Як подбати про безпеку оселі перед поїздкою: поради від поліції

Перед поїздкою важливо подбати про безпеку своєї домівки, щоб вберегти її від злочинних посягань.
11.06 — 392

Як можна знищити борщівник у себе на ділянці: практичні поради
Як можна знищити борщівник у себе на ділянці: практичні поради

Борщівник — одна з найнебезпечніших рослин. Якщо ви побачили його на своїй ділянці, слід одразу починати боротьбу. Хоча зовні він і здається звичайною рослиною, проте це інвазійна культура, яка здатна зашкодити не лише іншим деревам та квітам, але й людині чи тваринам.
10.06 — 636